TESK Genel Başkanı Palandöken: -"TESK'in girişimcilik eğitimleri ara vermeden devam ediyor"

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"TESK'in girişimcilik eğitimleri ara vermeden devam ediyor"

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"TESK'in girişimcilik eğitimleri ara vermeden devam ediyor"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TESK'in girişimcilik kurslarının ara vermeden devam ettiğini belirterek, kurslarda yüzde 10 başarı yakalandığını bildirdi.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, ilk 3 grup eğitimlerini yüzde yüz başarı ile bitirdiklerini, ara vermeden 4 ve 5. grup eğitimlerine başladıklarını kaydetti. İlk 3 gruba katılan 89 kişinin fire vermeden kursu tamamladığını açıklayan Palandöken, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile birlikte başlattıkları yeni nesil esnaf kurslarına bekarlardan çok evlilerin katılım sağladığını ifade etti.
     Eğitimlerin katılımcıların genel eğitim seviyesine uygun olarak programlanarak örneklemeler yapıldığını belirten Palandöken, şunları kaydetti:
     "Genel Eğitim seviyesi lise ve üzeri olduğu için teorik dersler daha kısa sürmüş ve atölye süresi uzatılmıştır. Ayrıca iş fikri kesin olan katılımcılar çoğunlukta olduğundan ve bu kişilerin kendi işini yapma deneyimi de bulunduğundan atölye çalışmalarında fikir alışverişleri grup çalışmaları ile desteklenmiştir. Kurslarda örnekler, ödevler ve atölye çalışmalarında iş fikri net olan katılımcıların iş fikirlerine ağırlık verilmiş, bu katılımcıların parça parça iş planını tamamlayacağı şekilde çalışmalar yapılmıştır."
    
    
    

Bu haberi 240 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir