TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Girişimcilik kurslarına kadınlar daha fazla ilgi gösteriyor"

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Girişimcilik kurslarına kadınlar 
  daha fazla ilgi gösteriyor"

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Girişimcilik kurslarına kadınlar daha fazla ilgi gösteriyor"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KOSGEB ile düzenledikleri girişimcilik kurslarına devam ettiklerini belirterek, bu kurslara kadınların daha fazla ilgi gösterdiğini ifade etti.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, ilk etap kurslarına katılanların yüzde 80'inin kadın kursiyer olduğunu hatırlatarak, düşüş göstermesine rağmen ikinci etap kurslarına katılanlar içerisinde de kadınlarının oranının erkeklere oranla daha yüksek olduğunu kaydetti.
     Palandöken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "Girişimcilik kurslarına kadınlar daha fazla ilgi gösteriyor. İkinci etap kurslarına katılan 59 kişinin yüzde 47,46'sı erkek, yüzde 52,54'ü kadınlardan oluştu.
     Kursa katılanların yüzde 20,34'ü ortaöğretim, yüzde 11,86'sı lise, yüzde 20,34'ü ön lisans, yüzde 27,12'si lisans, yüzde 10,17'si yüksek lisans eğitimi mezunu. Genel eğitim seviyesi lise ve üzeri olduğu için teorik dersler daha kısa sürdü ve atölye ders süresi uzatıldı."
    
    
    

Bu haberi 133 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir