TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Zorunluluk getirilmeden önce kar lastiği yılda 1,5 milyon…

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Zorunluluk getirilmeden önce kar lastiği yılda 1,5 milyon…

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Zorunluluk getirilmeden önce kar lastiği yılda 1,5 milyon adetlik bir pazardı. Şimdi en az 10 katı kar lastiğine ihtiyaç var"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kar lastiği genelgesiyle kar lastiğine olan talebin ciddi oranda arttığına dikkati çekerek, "Zorunluluk getirilmeden önce kar lastiği yılda 1,5 milyon adetlik bir pazardı. Şimdi en az 10 katı kar lastiğine ihtiyaç var" dedi.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de toplam lastik pazarının 18 milyon adet seviyelerinde gerçekleştiğini ifade ederek, bunun 12 milyonunun eski lastiklerini değiştirenlerin oluşturduğunu belirtti.
     Lastik pazarının büyük bir çoğunluğunu otomobil lastiklerinin oluşturduğuna dikkati çeken Palandöken, "Zorunluluk getirilmeden önce kar lastiği yılda 1,5 milyon adetlik bir pazardı. Şimdi en az 10 katı kar lastiğine ihtiyaç var" ifadesini kullandı.
     Palandöken, bazı fırsatçıların kar tipi lastikleri piyasadan topladığını ve yüksek fiyatla sattıklarını kaydederek, şoför esnafının ve vatandaşların karaborsadan alışveriş yapmaması için hem kar tipi lastik üretiminin arttırılması, hem de zaman kaybedilmeden genelgenin tanıdığı sürenin uzatılmasını istedi.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir