TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Ülkenin en sağlam sermaye grupları esnaf ve zanaatkar kökenlidir"

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Ülkenin en sağlam sermaye grupları esnaf ve zanaatkar kökenlidir"

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Ülkenin en sağlam sermaye grupları esnaf ve zanaatkar kökenlidir"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'nin en sağlam sermaye gruplarının esnaf ve zanaatkar kökenli olduklarını ifade etti.
     TESK, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) ile imzalanan protokol çerçevesinde, yeni girişimcilere, esnaf ve sanatkar örgütlerine yönelik "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" ve "AB Temel Eğitimi ve Proje Eğitimi" başlıklı eğitim düzenledi.
     Eğitimde konuşan Palandöken, Türkiye'nin en önemli sorununun girişimcilik olduğunu belirterek, doğru zamanda doğru işi yapabilmek için eğitime ihtiyaç olduğunu ifade etti. Türkiye ekonomisi için esnaf ve zanaatkarların önemine dikkati çeken Palandöken, "Ülkenin en sağlam sermaye grupları esnaf ve zanaatkar kökenlidir" dedi.
     Palandöken, Türkiye'deki en büyük sorunun birbirlerine çok yakın yerlerde aynı iş kolunda faaliyet gösteren birçok işletme olduğunu söyleyerek, düzenledikleri eğitimlerin bu sorunun giderilmesinde ve yeni nesil esnafın oluşturulmasında önemli bir adım olduğunu kaydetti. Düzenledikleri projeleri 81 ile yayacaklarını anlatan Palandöken, TESK'in üstlendiği en önemli görevin mesleki eğitime destek vermek olduğunu vurguladı.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir