TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Kendi işini kurmak isteyen 30 kişiye girişimcilik eğitimi…

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Kendi işini kurmak isteyen 30 kişiye 
  girişimcilik eğitimi…

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Kendi işini kurmak isteyen 30 kişiye girişimcilik eğitimi vereceğiz"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kendi işini kurmak isteyen 30 kişiye TESK tarafından 70 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimi verileceğini bildirdi.
     Palandöken, yazılı açıklamasında, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile yaptıkları protokol çerçevesinde, kendi işini kuracak girişimcilerin, 30 bin liralık KOSGEB Yeni Girişimci Desteği'ni kullanabileceklerini ifade etti. Eğitimi tamamlayanların ayrıca, desteğin başlangıç tarihinden itibaren 24 ay içinde satın alınacak, makine ve teçhizat için teminat karşılığı geri ödemeli olarak 70 bin lira üst limitli sabit yatırım desteğinden de yararlanabileceklerini belirten Palandöken, eğitime katılmak isteyenlerin TESK'e başvurmaları gerektiğini kaydetti.
     Palandöken, Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) ile imzaladıkları protokol çerçevesinde de esnaf ve sanatkar örgütlerine AB projeleri konusunda eğitim verileceği bilgisini verdi.
     Teknoloji ve küresel şirketlerin hızla büyüdüğü bir ekonomide, küçük işletmelerin en önemli ihtiyaçlarının başında bilgi ve bilgiye hızlı ulaşımın geldiğini ifade eden Palandöken, eğitimlerin yarın başlayacağını bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir