TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Benzin ve motorindeki indirim yeterli değil"

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Benzin ve motorindeki indirim yeterli değil"

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Benzin ve motorindeki indirim yeterli değil"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, benzin ve motorindeki indirimin yeterli olmadığını kaydetti.
     Palandöken, yazılı açıklamasında, akaryakıta ardı ardına yapılan zamların taşımacılık yapan esnafı olumsuz etkilediğini belirterek, "Maliyetlerini çok yükseltmiştir. Şimdi indirim yapılmaya başlandı ama bu indirimler taksici, kamyoncu, kamyonetçi, minibüsçü esnafımızın geçimini sağlamaya yetmiyor" değerlendirmesinde bulundu.
     Şoför esnafının her geçen gün maliyetlerinin arttığını, gelirlerinin düştüğünü savunan Palandöken, "Artan akaryakıt ve yedek parça fiyatları ile gelir vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, katma değer vergisi, özel tüketim vergisi, zorunlu sigorta primleri düşünüldüğünde, sınırlı sermayesine emeğini de katarak çalışan nakliyeci şoför esnafı mesleki faaliyetini sürdürmekte zorlanmaktadır. Esnafın geçinmesi için akaryakıt fiyatlarında indirim devam etmelidir" ifadesini kullandı.
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir