TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Kazanılmış hakların korunmaması, her seferinde mevcut ekonomik…

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken: 
  -"Kazanılmış hakların korunmaması,
  her seferinde mevcut ekonomik…

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Kazanılmış hakların korunmaması, her seferinde mevcut ekonomik durumu zorlaştırıcı yeni düzenlemelere yer verilmesi şoför esnafımızın mağduriyetini artırmaktadır"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ilgili kanunlarda kazanılmış hakların korunmaması ve mevcut ekonomik durumu zorlaştırıcı yeni düzenlemelerin şoför esnafının mağduriyetini artırttığını ifade etti.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, şoförün trafik güvenliği konusunda eğitimli ve bilinçli olması, bedensel ve ruhsal olarak sağlıklı kalmasının trafik güvenliğini doğrudan etkileyecek bir durum olduğunu belirtti.
     Şoför esnafının, Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Palandöken, "Yurt dışına taşıma belgesi (C2) sahibi filolara yurt içinde de eşya taşıma hakkı verilmesi, pahalı mazot kullanan K1 belgesine sahip esnafımıza karşı haksız rekabet yaratmıştır" ifadesini kullandı.
     Yasaların getirdiği yükümlülüklerin büyük şirket ve firmalar baz alınarak belirlendiğini savunan Palandöken, şunları kaydetti:
     "Esnafın bunları yerine getirmesi ve sürekli değişen uygulamaları takip edebilmeleri mümkün bulunmamaktadır. Ayrıca, gerek genel mevzuat gerekse 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu ve 5393 sayılı Belediye Kanunu çerçevesinde yapılan yeni düzenlemelerde kazanılmış hakların korunmaması, her seferinde mevcut ekonomik durumu zorlaştırıcı yeni düzenlemelere yer verilmesi de esnafımızın mağduriyetini artırmaktadır."
    
    

Bu haberi 200 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir