TESK Genel Başkanı Palandöken: -"KOSGEB tarafından iş planı kabul edilen ve kendi işini kuran…

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"KOSGEB tarafından iş planı kabul edilen ve kendi işini kuran…

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"KOSGEB tarafından iş planı kabul edilen ve kendi işini kuran esnaf ve sanatkarlara 30 bin lirası geri ödemesiz olmak üzere 100 bin lira limitli 'KOSGEB Yeni Girişimci Desteği' kullandırılacak"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TESK ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında yapılacak işbirliği ile esnaf ve sanatkarlara 30 bin lirası geri ödemesiz olmak üzere 100 bin lira limitli "KOSGEB Yeni Girişimci Desteği" verileceğini belirtti.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ile 9 Ekim 2012 tarihinde imzalayacakları protokolle, KOSGEB desteklerinin TESK'e bağlı kuruluşlar ve KOSGEB hedef kitlesi içinde yer alan KOBİ'ler tarafından daha etkin kullanılabilmesini hedeflediklerini kaydetti.
     İşbirliği kapsamında, esnaf ve sanatkarların KOSGEB Destek Programlarından daha etkin faydalanmasını sağlamak için ortak etkinlikler ve toplantılar düzenleneceklerini bildiren Palandöken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "TESK ve bağlı kuruluşları tarafından "KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri" verilecek. Bu eğitimleri tamamlayarak eğitime katıldığını belgeleyen, KOSGEB tarafından iş planı kabul edilen ve kendi işini kuran esnaf ve sanatkarlara 30 bin lirası geri ödemesiz olmak üzere 100 bin lira limitli 'KOSGEB Yeni Girişimci Desteği' kullandırılacak. Bu kapsamda ayrıca esnaf ve sanatkarların işlerini kurmadan önce iş fikirlerine yönelik yapılabilirlik analizleri ve pazar araştırması çalışmaları da hayata geçirilecek."
    
    
    

Bu haberi 183 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir