TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Gelişen teknolojiler karşısında yok olan pek çok meslek gibi…

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Gelişen teknolojiler karşısında yok 
  olan pek çok meslek gibi…

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Gelişen teknolojiler karşısında yok olan pek çok meslek gibi fotoğrafçılık da bitiyor" -"Yaklaşık 2 milyon esnafın içinde sayıları 6 bin 193'e düştü"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gelişen teknolojiler karşısında yok olan pek çok meslek gibi fotoğrafçılığın da bitme noktasına geldiğini belirtti.
     Palandöken, yazılı açıklamasında, fotoğrafçılık mesleğinin gelişen teknoloji karşısında önemini kaybettiğini, artık bir çok kişinin elinde dijital fotoğraf makinesi bulunduğunu ifade etti.
     Eskiden klasik fotoğraf makineleri ile 36'lık filmlerle fotoğrafların çekilip, bunların daha sonra tab edildiğini anımsatan Palandöken, "Çocuklarımızla, dostlarımızla geçmişi yad etmek istediğimizde albümlerimizi alır, anıları tazelerdik. Şimdi bunlar yok olmaya başladı" dedi.
     Korsan fotoğrafçılar nedeniyle asıl meslek mensuplarının mağdur olduğunu da ifade eden Palandöken, şunları kaydetti:
     "Gelişen teknolojiler karşısında yok olan pek çok meslek gibi fotoğrafçılık da bitiyor. Yaklaşık 2 milyon esnafın içinde sayıları 6 bin 193'e düştü. Diğer taraftan, dijital fotoğrafçılık yöntemlerinin hızla gelişmesi ve klasik uygulamaların yerini alması, bu sektördeki eğitim sorununu daha da karmaşık hale getirmiş ve fotoğrafçılıkla uğraşanların, fotoğraf çekimi ve baskı tekniği konusundaki teknolojik gelişmeleri takip etmesini zorunlu kılmıştır."
     Palandöken, meslek mensuplarının bir diğer sorununun da konsolosluklarda, tapu ve nüfus müdürlüklerinde fotoğraf çekme makinelerinin faaliyete geçmesi ve bu durumun tüm fotoğrafçı esnafını zor durumda bırakması olduğunu ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir