TESK'den üyelerine hijyen eğitimi -TESK Başkanı Palandöken: -"Gıda sektörü ile ilgili çalışmalar…

  • Yazı boyutu
TESK'den üyelerine hijyen eğitimi
  -TESK Başkanı Palandöken:
  -"Gıda sektörü ile ilgili çalışmalar…

TESK'den üyelerine hijyen eğitimi -TESK Başkanı Palandöken: -"Gıda sektörü ile ilgili çalışmalar kurumumuzu yakından ilgilendirmekte ve çalışmalarımız içinde önemli bir paya sahip"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, 52 bin gıda maddesi üreticisinin ve 400 bin satış ve toplu tüketim işyerinin büyük çoğunluğunun TESK'e bağlı olduğunu belirterek, "Dolayısıyla gıda sektörü ile ilgili çalışmalar kurumumuzu yakından ilgilendirmekte ve çalışmalarımız içinde önemli bir paya sahip" dedi.
     TESK Başkanı Palandöken yaptığı yazılı açıklamada amaçlarının toplumun güvenilir gıda ihtiyacını karşılamak ve ihracatı arttırmak olduğunun altını çizdi. Palandöken, gıda sektöründe faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelerde gıda güvenliğinin sağlanması, mevzuatla belirlenen yükümlülüklere uyumun gerçekleştirilmesinde, bilinçlendirme ve eğitim faaliyetlerinin ayrı bir yer tuttuğunu kaydetti.
     Ülke genelinde geniş bir örgütlenme ağına sahip olduklarınına dikkati çeken Palandöken, Türkiye'deki 52 bin gıda maddesi üreticisinin ve 400 bin satış ve toplu tüketim işyerinin büyük çoğunluğunun konfederasyonlarına bağlı olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:
     "Dolayısıyla gıda sektörü ile ilgili çalışmalar kurumumuzu yakından ilgilendirmekte ve çalışmalarımız içinde önemli bir paya sahip. Konfederasyonumuzca, mikro ölçekli işletmelere genel hijyen kurallarından, işletmecinin yükümlülüğü, ekipmanlar, alınması gereken izinler, denetimler ve cezai müeyyideler gibi pek çok konuda öncelikle bilgilendirme toplantılarının ilk dördü 9, 12, 14 Temmuz ve 28 Ağustos'da Antalya'da gerçekleştirilmiş olup 5'inci toplantı da 1 Eylül'de Bursa'da gerçekleştirilecek."
     Üyelerine verdikleri eğitimler hakkında bilgi veren Palandöken, TESK bünyesindeki birlik ve federasyon başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile genel sekreterlerine yönelik olarak yeni gıda mevzuatı, personel hijyeni, el hijyeni, HACCP ve ISO 22000 konularındaki hijyen eğitimi toplantılarının devam ettiğini bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir