TESK'den üyelerine hijyen eğitimi

  • Yazı boyutu
TESK'den üyelerine hijyen eğitimi

Palandöken, "Gıda sektörü ile ilgili çalışmalar bizi yakından ilgilendiriyor"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ülkemizdeki 52 bin gıda maddesi üreticisi ile 400 bin satış ve toplu tüketim iş yerinin büyük çoğunluğu, konfederasyonumuz çatısı altında örgütlenmiştir. Dolayısıyla gıda sektörü ile ilgili çalışmalar konfederasyonumuzu yakından ilgilendirmekte ve konfederasyonumuz çalışmaları içinde önemli bir paya sahip bulunmaktadır" dedi.
     TESK tarafından yapılan yazılı açıklamada Türkiye'de sayısal olarak 1 ile 9 arasında işçi çalıştıran işletmelerin toplam işletmelere oranının yüzde 94,4 olduğunu kaydeden Palandöken, bu işletmelere genel hijyen kuralları, işletmecinin yükümlülüğü, ekipmanlar, alınması gereken izinler, denetimler ve cezai müeyyideler gibi konularda bilgilendirme toplantıları yapılacağını bildirdi.
     Palandöken, "Konfederasyonumuz bünyesindeki Birlik ve Federasyon Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Genel Sekreterlerine yönelik olarak; Yeni Gıda Mevzuatı, Personel Hijyeni, El Hijyeni, HACCP (Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları) ve ISO 22000 konularında, konfederasyonumuzca organize edilen hijyen eğitimi toplantıları düzenlenecektir" ifadelerini kullandı.
     Toplantıların 10-14 Temmuz tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirileceği belirtilen açıklamada, eğitimlerin de Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Artık ile Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ufuk Tansel Şireli tarafından verileceği kaydedildi.
    
    
    


Bu haberi 263 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir