TESK Başkanı Palandöken: -"Türk usulü kahvaltıyı Avrupa pazarlarına taşımalıyız"

  • Yazı boyutu
TESK Başkanı Palandöken:
  -"Türk usulü kahvaltıyı Avrupa pazarlarına taşımalıyız"

TESK Başkanı Palandöken: -"Türk usulü kahvaltıyı Avrupa pazarlarına taşımalıyız"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Avrupalılar'ın zeytin, peynir, simit, baharatlı zeytinyağı gibi Türkiye'ye özgü kahvaltıyı oldukça beğendiğini belirterek, "Türk usulü kahvaltıyı Avrupa pazarlarına taşımalıyız" dedi.
     TESK Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, tatil için Türkiye'ye gelen Avrupalı turistlerin Türk usulü kahvaltıyı çok beğendiklerini kaydetti. Avrupa'da 20 milyar dolarlık bir kahvaltı pazarı bulunduğunu ifade eden Palandöken, Türk girişimcilerin bu pazarı iyi değerlendirmeleri gerektiğini bildirdi.
     Yaklaşık 360 milyon tüketicinin yaşadığı Avrupa pazarında yer almak için yoğun çaba harcadıklarını belirten Palandöken, açıklamasında şunları kaydetti:
     "Dönerin yerini aldığı AB ülkelerinde yaptığımız künefe ile ilgili tanıtımlar yavaş yavaş amacına ulaşıyor. Ancak, bunlar yeterli değil. Çünkü bu tür toplantılarda yurt dışında kahvaltı eksikliğini yerinde gördük ve yaşadık. Bugün Avrupa pazarında 20 milyar dolarlık bir pay var. Bu pazardan iyi bir pay alabiliriz. Çünkü ülkemize gelen yabancı turistlerin Türk usulü kahvaltıyı ne kadar beğendiklerini biliyoruz. Avrupalı, zeytin, peynir, simit ile baharatlı zeytinyağı gibi bize özgü kahvaltıyı beğeniyor. Franchise sistemi ile bu konudaki bilgi ve tecrübelerimizi Avrupa'ya ihraç etmeliyiz. Türkiye'de oldukça beğenilen Türk usulü kahvaltıları da artık Avrupa'ya taşımalıyız."
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir