TESK Başkanı Palandöken: -"Onarım süresince iş yapamayan esnaf kamuya yapılacak ödemelerden…

  • Yazı boyutu
TESK Başkanı Palandöken:
  -"Onarım süresince iş yapamayan esnaf kamuya 
  yapılacak ödemelerden…

TESK Başkanı Palandöken: -"Onarım süresince iş yapamayan esnaf kamuya yapılacak ödemelerden muaf tutulmalı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Belediyelerin cadde ve sokaklarda yaptığı alt yapı çalışmalarının esnaf ve sanatkarı olumsuz etkilediğini ve işlerin durma noktasına geldiğini belirterek, "Onarım süresince iş yapamayan esnaf kamuya yapılacak ödemelerden muaf tutulmalı" dedi.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, bu tür çalışmalar yapılırken esnaf ve sanatkarın zarar görmemesi için önceden planlama yapılması ve teknik önlem alınması gerektiğine dikkati çekerek, gelen kışla birlikte kapatılmayan çukurlar ve çamurun esnafın müşterisini kaçırdığını savundu.
     Cadde ve sokaklarda çeşitli kamu kuruluşlarınca yapılan ve bazen birkaç yıl süren çalışmalar nedeniyle, esnaf ve sanatkarların büyük sıkıntılar yaşadığını kaydeden Palandöken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "Esnafımıza önceden gerekli uyarılar yapılmadan ve güvenlik önlemleri alınmadan başlatılan kazı çalışmaları müşterilerimizi uzaklaştırıp esnaf ve sanatkarlarımıza büyük darbe vuruyor. Aslında bu düzensizlikler teknik personelin gösterebileceği biraz dikkat ve itina ile çözümlenebilir. Bazen yıllarca süren bu tür çalışmalar o cadde veya mahalledeki ekonomik yaşamı felç ederek, esnafı bitiriyor. Onarım süresince iş yapamayan esnaf kamuya yapılacak ödemelerden muaf tutulmalı."
    
    
    

Bu haberi 185 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir