TESK Başkanı Palandöken: -"Kazalarda yaşanan yaralama ve ölümleri trafik kurallarına uyarak…

  • Yazı boyutu
TESK Başkanı Palandöken:
  -"Kazalarda yaşanan yaralama ve ölümleri trafik 
  kurallarına uyarak…

TESK Başkanı Palandöken: -"Kazalarda yaşanan yaralama ve ölümleri trafik kurallarına uyarak durdurabiliriz, hiç değilse azaltabiliriz"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı tatiline çıkacakları uyararak, "Kazalarda yaşanan yaralama ve ölümleri trafik kurallarına uyarak durdurabiliriz, hiç değilse azaltabiliriz" dedi.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, bayramlarda araç yoğunluğunun normal günlere göre 10 kat daha fazla arttığını ifade etti. Sürücülere, yorgun ve uykusuz olarak yola çıkmamaları tavsiyesinde bulunan Palandöken, "Kazalarda yaşanan yaralama ve ölümleri trafik kurallarına uyarak durdurabiliriz, hiç değilse azaltabiliriz. Türkiye, trafik kazalarında ilk 10 ülke arasında yer alıyor" ifadelerini kullandı.
     Kurban Bayramı'nı yağışlı bir mevsimde kutlayacağımıza dikkati çeken Palandöken, bayram ziyaretlerine gidilirken dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi. Palandöken, sürücülerin araç bakımlarını yaptırmalarını, zincir ve çekme halatlarını araçlarında bulundurmaları gerektiğini kaydetti.
    
     -"Son 10 yılda trafik kazaları yüzde 121 arttı"
    
     Palandöken, nüfusun son 10 yılda yüzde 9, sürücü sayısının yüzde 55, motorlu araç sayısının ise yüzde 72 arttığını vurgulayarak şunları kaydetti:
     "Son 10 yılda trafik kazaları yüzde 121, bu kazalardaki yaralı sayısı ise yüzde 55 oranında arttı. Ölü sayısında ise yüzde 27'lik azalış görülmekte. Kişisel sorumlulukların bilincine varıp kurallara uymada göstereceğimiz başarı, sorunun önemli bir kısmının ortadan kalkması için tek başına yeterlidir. Bu başarının sağlanması küçük yaşlardan itibaren verilmeye başlanacak ve yaşam boyu sürecek bir trafik eğitim çalışması ile mümkündür."
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir