TESK Başkanı Palandöken: "Esnaf, Sevgililer Günü'nü umut kapısı bildi" "Fırsatçılık yapacaklara…

  • Yazı boyutu
TESK Başkanı Palandöken:
  "Esnaf, Sevgililer Günü'nü umut kapısı bildi"
  "Fırsatçılık yapacaklara…

TESK Başkanı Palandöken: "Esnaf, Sevgililer Günü'nü umut kapısı bildi" "Fırsatçılık yapacaklara karşı dikkatli olmalı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ekonomideki büyümenin yavaşlaması ile piyasalarda durgunluk yaşandığını belirterek, "Esnaf, Sevgililer Günü'nü umut kapısı bildi, faturalardan ve prim borçlarından bunalan esnaf, piyasanın canlanmasıyla nefes almak istiyor" dedi.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşan Sevgililer Günü'nün simgesi durumunda olan kırmızı gül ihtiyacını karşılayabilmek için gül kesimin hızlandığının altını çizdi. 2011 yılında kesme çiçek üretiminin yüzde 10'unu oluşturan ve toplam 105 milyon 364 bin adet gülün Sevgililer Günü'nde satıldığını hatırlatan Palandöken, Sevgililer Günü'nde alışverişin artacağı beklentisiyle; çiçekçi,kuyumcu, billuriyeci, konfeksiyoncu, restorant sahibi, taksici, hediyelik eşya satıcısı, pastacı gibi yaklaşık 57 dalda iş yapan esnaf ve sanatkarın hazırlığını yaptığını belirtti.
     Sevgililer Günü'nde, piyasanın canlandığının altını çizen Palandöken, şunları kaydetti:
     "Son 5 yılda 14 Şubat günü yapılan kartla yapılan 3 milyar 414 milyon lira civarında ki harcamalara bir de nakit alışveriş eklendiğinde 5-6 milyar liralık piyasaya para girişi olmuş, ekonomiyi hareketlendirmişti. Esnaf, Sevgililer Günü'nü umut kapısı bildi, faturalardan ve prim borçlarından bunalan esnaf, piyasanın canlanmasıyla nefes almak istiyor.
     Buna karşılık vatandaşlarımız, Sevgililer Günü dolayısıyla menfaat temin edebilmek için fırsatçılık yapacaklara karşı dikkatli olmalı. Haksız rekabet yapan korsan satıcılardan ve 'ucuzdur' diye kalitesinden şüphelendiğiniz yerlerden alışveriş yapıp, paranızı savurmayın. Bilhassa tanıdık kuyumcuları tercih etmeye çalışın. Küçük bir hediyeyle, bir buket çiçekle bile bu anlamlı günün sıcaklığını yakalayabilirsiniz."
    
    
    

Bu haberi 208 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir