TESK Başkanı Palandöken: "Bir hafta içinde benzine yapılan ikinci 10 kuruşluk zam enflasyon…

  • Yazı boyutu
TESK Başkanı Palandöken:
  "Bir hafta içinde benzine yapılan ikinci 10 kuruşluk 
  zam enflasyon…

TESK Başkanı Palandöken: "Bir hafta içinde benzine yapılan ikinci 10 kuruşluk zam enflasyon hedefini olumsuz etkileyecek ve lokomotif konumdaki ürünlerin fiyatlarını artıracak"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, benzine yapılan zammın enflasyon hedefini olumsuz etkileyeceğini ve lokomotif konumdaki ürünlerin fiyatlarını artıracağını bildirdi.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, bir hafta içinde benzine yapılan ikinci 10 kuruşluk zammın enflasyon hedefini olumsuz etkileyeceğini, lokomotif konumdaki ürünlerin fiyatlarını artıracağını ve vatandaşın alım gücünü düşüreceğini belirtti.
     Yapılan zamların enflasyonun artışını tetikleyeceği uyarısında bulunan Palandöken, vatandaşın bütçesinde en önemli harcama kaleminin akaryakıt olduğunu kaydetti.
     Benzin fiyatına yapılan zamların 75 milyon insanı etkilediğine dikkati çeken Palandöken, dün yapılan 10 kuruşluk zammın ardından 95 oktan kurşunsuz benzinin fiyatının 4,75 liradan 4,85 liraya çıktığını, vatandaşın gelirinin bu zamlarla azalırken, piyasada A'dan Z'ye her şeyin fiyatının artması anlamına da geldiğini ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 174 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir