"Teröre karşı dik durmak milli vazifedir"

  • Yazı boyutu
"Teröre karşı dik durmak milli vazifedir"

ATO Başkanı Bezci:"Teröre karşı dik durmak milli vazifedir"

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini belirterek, "Teröre karşı dik durmak milli vazifedir" dedi.
     Bezci, yaptığı yazılı açıklamada, son üç ayda artan terör olaylarından duyduğu üzüntüyü ifade ederek, teröre karşı tüm siyasi çevrelerin birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğini vurguladı.
     Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini ve teröre karşı tüm kesimlerin hükümete destek olması gerektiğini belirten Bezci, "Teröre karşı dik durmak, hainlerin ekmeğine yağ sürecek açıklamalardan uzak durmak ve hükümete bu süreçte destek olmak milli vazifedir" değerlendirmesinde bulundu.
    
     -"Terörizmle mücadelede yerli yatırımcının önemi yadsınamaz"-
    
     Bezci, terörün, sosyal ve ekonomik boşlukları değerlendirdiğine işaret ederek, "Terör yoksulluğu ve işsizliği kullanarak bölgedeki gençleri ölüme ve öldürmeye programlıyor. İşsiz gençleri vaatlerle kandırarak dağa çıkarıyor. Küçük yaştan itibaren onlara kin aşılıyor" ifadesini kullandı.
     İş dünyasına düşen görevin, "terör ne kadar hız kazanırsa kazansın yatırım yapmaya, ülke ekonomisine hizmet etmeye devam etmek" olduğunu vurgulayan Bezci, şunları kaydetti:
     "Terörizmle mücadelede yerli yatırımcının önemi yadsınamaz bir gerçektir. Çünkü dış yatırımcı ülkede terör nedeniyle istikrarın bozulduğunu gördüğü anda ülkemize yatırım yapmaktan çekinecektir. Burada yaşanacak ekonomik boşluğu Ahi kültürüyle beslenmiş yerli yatırımcılarımızın doldurması gerekecektir. Unutulmamalıdır ki, terör örgütleri, şebeke örgütleri ve illegal gruplar dünyanın hiçbir yerinde hiçbir zaman emellerine ulaşamamıştır. Terör örgütü de ülkemiz üzerindeki kirli oyunlarını daha fazla sürdüremeyecektir. Kimsenin şüphesi olmasın ki, ülkemiz bu belanın altından kalkacaktır."
    
    
    


Bu haberi 393 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir