TEPAV "Ekonomide Durum" raporunu yayımlayacak

  • Yazı boyutu
TEPAV "Ekonomide Durum" raporunu yayımlayacak

TEPAV "Ekonomide Durum" raporunu yayımlayacak

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Finans Enstitüsü "Ekonomide Durum" başlıklı rapor yayınlamaya başlıyor.
     TEPAV'dan yapılan yazılı açıklamada, TEPAV Finans Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Fatih Özatay'ın gözetiminde 2 ayda bir yayınlanacak raporda mevcut durumun yanı sıra ekonomideki olası gelişmelere ilişkin senaryolara da yer verileceği belirtildi. "Ekonomide Durum" adıyla yayınlanacak raporun ilk sayısında "Yılın İlk Çeyreğinde Belirgin Yavaşlama", "Yavaşlama İkinci Çeyrekte de Sürdü mü-", "Enflasyon", "Nedenler" ve "Olası Gelişmeler" ana başlıklı yazılar olacağı ifade edildi.
     Özatay, açıklamada konuya ilişkin şunları kaydetti:
     "Ekonominin içinde bulunduğu durumu yorumlayan çeşitli raporlar var. Neden yeni bir ekonomide durum yayını daha- Bunun üç temel nedeni var: Birincisi, bu işlevi yerine getirirken mevcut değerlendirmelerin ve tartışmaların daha sağlam bir zeminde yapılmasına katkıda bulunmak. İkincisi, bir düşünce kuruluşunun kendi penceresinden baktığında gördüklerini özgürce yorumladığı bir raporun, kamuoyu açısından son derece yararlı olacağını düşünmemiz. Üçüncüsü ise, özgür yorumların aynı zamanda doyurucu ve ikna edici olması gerekliliği."
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir