TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri ile Vodafone işbirliği

  • Yazı boyutu
TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri ile Vodafone işbirliği

İşbirliği kapsamında Vodafone'un Türkiye'nin birçok yerinde bulunan bayilerine, personel seçme eğitimi verilecek

Şirketlere özel eğitim, danışmanlık ve araştırma tasarımları uygulayan TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri ile Vodafone Türkiye'nin yaptığı işbirliğiyle, Vodafone'un Türkiye'nin birçok yerinde bulunan bayilerine personel seçme eğitimi verilecek.
     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri ile Vodafone Türkiye, satış kanallarına seçme teknikleri alanında eğitim vermek üzere yaptıkları işbirliği kapsamında, Vodafone bayileri, profesyonel eğitimi sayesinde sektörünün de üstünde donanıma sahip bir çalışan profiline kavuşacak.
     Eğitim programı, Eskişehir'den Diyarbakır'a, İzmir'den Trabzon'a, Adana'dan Manisa'ya kadar Vodafone'un tüm hizmet noktalarını kapsıyor. 2012 Nisan ayında başlayan eğitim çalışması kapsamında bayilere, profesyonel işe alım yöntemleri, personel seçerken dikkat edecekleri hususların yanı sıra profesyonel işe alımların şirket kazancına katkısının neler olabileceği konusunda da bilgiler aktarılıyor.
     TEM Yönetim Hizmetleri Kurucu Ortağı Erkan Tozluyurt, böylesine kapsamlı bir eğitimin sektörde ilk kez verildiğini, bu adımın bayilerin hizmet kalitesinin artırılmasında, yetişmiş işgücünün elde tutulmasında ve bayi çalışanlarının kariyer planlarını oluşturmakta çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi:
     "Bayilik sistemi ile çalışan bütün sektörlerde eleman sirkülasyonu çok yoğun, bu da hizmet kalitesi açısından ciddi sıkıntılar yaratıyor. Özellikle Anadolu'da halen babadan, atadan kalma yöntemlerle eleman seçiliyor. 'Aman tanıdık olsun, hırsız olmasın' mantığı personel alımında tek kriter oluyor. Bu da uzun vadede bayiye yarardan çok zarar veriyor."
     TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri Yönetici Ortağı Tayfun Çalkavur ise Vodafone'nun KOBİ sayılabilecek kadar çok eleman çalıştıran bayileri bile olduğunu belirterek, bugüne kadar yaklaşık 750 Vodafone bayisinden 5 bin çalışanı eğittiklerini kaydetti.
     Çalkavur, Vodafone Türkiye'nin ve Vodafone Red Akademi'nin, bayilerin eğitimi ve gelişimini çok önemsediklerini ve bu gelişim programlarına ciddi yatırımlar gerçekleştirdiğini ifade etti.
     Vodafone'un kurumsal eğitim ve gelişim merkezi Vodafone Red Academy'nin Kıdemli Müdürü Gezin Cankat Acarbay da, Red Academy olarak tüm bayi organizasyonunu kapsam altına aldıklarını ve eğitimlerle ilgili yatırımların artarak devam edeceğini belirterek, müşteri memnuniyetine önem veren Vodafone Türkiye'nin en önemli müşteri temas noktası olan bayilerinde birçok öğrenme yöntemini yakın zamanda hayata geçireceklerini kaydetti.
     Vodafone Türkiye Satış Kanalları ve Müşteri Hizmetleri Eğitim Müdürü Aydoğan Kaleli ise Vodafone bayilerinin gelişimlerine Red Academy olarak büyük önem verdiklerini kaydetti.
     Kaleli, "Özellikle iş ortaklarımıza ve işe alım yapan mağaza yöneticilerimize 'İşe Alım' eğitimleri düzenleyerek, satış bayi organizasyonunda İK sistemlerinin etkili bir şekilde kullanılmasını hedefliyoruz. Bu eğitimden beklentilerimiz ise, bayilerin 'işe alım sürecinin karlılığa ve verimliliğe etkilerini' görmeleri ve insan bulmanın, yetiştirmenin, kaybetmenin, yerine koymanın maliyetlerini gözler önüne sererek bir farkındalık yaratmak. Bu konuda gelişim ortağı olarak gördüğümüz TEM Yönetim ve Geliştirme Hizmetleri ile bu çalışmanın çok faydalı olacağınına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.
    
    
    


Bu haberi 568 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir