Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları, Avrupa standartlarına uyumlaştırıldı

  • Yazı boyutu
Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları, Avrupa standartlarına 
uyumlaştırıldı

Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları, Avrupa standartlarına uyumlaştırıldı

Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanlarının, uyumlaştırılmış ulusal standart ve ilgili uyumlaştırılmış Avrupa standartlarının yer aldığı liste yayımlandı.
     Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları Yönetmeliğinin Atıfta Bulunduğu Standartlara Dair Tebliğ, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.
     Buna göre, Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları Yönetmeliği'ne atıfta bulunulan uyumlaştırılmış ulusal standart ve ilgili uyumlaştırılmış Avrupa standartlarının yer aldığı liste yayımlandı.
     Elektronik Haberleşme Kanunu'nun Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları Yönetmeliği'ne dayanılarak hazırlanan Tebliğ ile söz konusu listedeki hususlarla ilgili önlemleri almaya ve gerekli düzenlemeleri yapmaya BTK yetkili olacak.
     Tebliğin yürürlüğe girmesiyle 25 Nisan 2009 tarihli Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları Yönetmeliğinin Atıfta Bulunduğu Standartlara Dair Tebliğ yürürlükten kaldırıldı.
    
    
    

Bu haberi 115 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir