Tekstilci iş adamları üniversitede ders verecek

  • Yazı boyutu
Tekstilci iş adamları üniversitede ders verecek

Tekstilci iş adamları üniversitede ders verecek

Tekstil ve hazır giyim sektörlerinde katma değeri yüksek ürünlere yönelmek için akademisyenlerle birlikte çalıştay düzenleyen Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB),sektöründe başarılı tekstilci iş adamlarının, üniversitelerde ders vereceğini açıkladı. Sektörde faaliyet gösteren iş adamları öğencilerle proje geliştirecek.
     UTİB Başkanı İbrahim Burkay, özellikle katma değeri yüksek teknik tekstil ürünlerine dikkati çekerek bu alanda üniversitelerle hali hazırda mevcut çalışmalarını daha da artırmaları gerektiğini dile getirirken, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle de üniversitelerin direksiyona geçerek yenilikler konusunda sektöre yol göstermesi gerektiğinin altını çizdi.
     UTİB, tekstil ile hazır giyimde katma değeri yüksek ürünlerle ve teknik tekstil alanında fark yaratabilmek için aralarında Uludağ Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Ege Üniversitesi gibi birçok üniversiteden 20 akademisyen ile iş dünyasının önde gelen isimlerini "Tekstil Mühendisliği ve Tasarım Çalıştayı"nda buluşturdu.
    
    
    

Bu haberi 177 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir