"Tekstil sektörü markalaşıyor" - TPE'nin verilerine göre, 2012 yılı başından ağustos ayına…

  • Yazı boyutu
"Tekstil sektörü markalaşıyor"
     - TPE'nin verilerine göre, 2012 yılı başından ağustos ayına…

"Tekstil sektörü markalaşıyor" - TPE'nin verilerine göre, 2012 yılı başından ağustos ayına kadar, 2 bin 250 yeni marka tekstil ve hazır giyim sektörüne adım attı

Türk Patent Enstitüsü'nün (TPE) verilerini değerlendirerek hazırladığı rapora göre, 2012 yılının ağustos ayına kadar 2 bin 250 yeni marka tekstil ve hazır giyim sektörüne adım attı.
     Acar Patent'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, 2011 yılında yerli marka başvurularında ön plana çıkmayı başaran tekstil sektörü, 2012 yılında da yerli yatırımcıların rağbet gösterdiği iş kolları arasındaki yerini aldı.
     Acar Patent'in Türk Patent Enstitüsü verilerini değerlendirerek hazırladığı rapora göre, 2012 yılının ağustos ayına kadar 2 bin 250 yeni marka tekstil ve hazır giyim sektörüne adım attı.
     Rapora göre, geçtiğimiz yıl, 35'inci sınıfta (mağazacılık-satış) yapılan değişiklik ile birlikte marka tescil başvurularında Avrupa liderliğini ele geçiren Türkiye'de, 2012 yılında da en çok rağbet mağazacılık sektörüne gösteriliyor.
     Mağazacılık-satış sektörü, marka başvurularında ilk sırayı alırken, tekstil işletmeleri de en çok marka tescili yaptıran sektör oldu.
     Acar Patent Genel Koordinatörü Rüştü Gümüş, 25'inci marka sınıfı olan tekstil ve giyim sektöründeki hareketliliği, Türkiye'nin dünyanın önde gelen tekstil oyuncularından biri olmasına bağladı.
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir