Teknosa Türkiye genelindeki mağaza sayısını 289'a çıkardı

  • Yazı boyutu
Teknosa Türkiye genelindeki mağaza sayısını 289'a çıkardı

Teknosa Türkiye genelindeki mağaza sayısını 289'a çıkardı

Teknoloji perakendeciliği şirketi Teknosa, iki günde dört mağaza açılışı gerçekleştirerek, Türkiye genelinde 289 mağazaya ulaştı.
     Teknosa'dan yapılan açıklamaya göre, "Herkes İçin Teknoloji" felsefesiyle Türkiye'nin 81 ilinde teknolojiyi tüketicilerin ayağına götürmeyi hedefleyen Teknosa, İstanbul Brandium AVM, Samsun Piazza AVM, Antalya Erasta Retail Park ve Siirt Andera Park'da açtığı mağazalarla Türkiye genelindeki mağaza sayısını 289'a çıkardı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, 2013 yılı sonuna kadar toplam satış alanlarına 30 bin metrekare daha ilave etmeyi hedeflediklerini belirterek, "Teknosa olarak en önemli hedeflerimizinden biri Türk tüketicilerinin teknolojiye en rahat şekilde ulaşmasını sağlamak. Bu nedenle her geçen gün Türkiye genelindeki hizmet alanımızı daha da artırıyoruz. 2013 yılının ilk 3 ayında satış alanı hedefimizin önüne geçtik. Bu performansla 2013 yılı hedefimizi çok rahatlıkla gerçekleştireceğimize inanıyorum" ifadelerini kullandı.
    
     -"Teknoloji ürünleri pazarı rekor seviyeye ulaştı"
    
     Araştırma şirketi GFK'nın verilerine göre, Türkiye teknoloji ürünleri pazarının 2012 yılında 25,5 milyar liralık büyüklüğe ulaştığını hatırlatan Nane, şunları kaydetti:
     "2012 yılına göre yüzde 12 artış gösteren teknoloji ürünleri pazarı 2007 yılından bu yana da en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kırmış oldu.2012'de satılan her beş teknoloji ürününden biri cep telefonu/akıllı telefon. Rekor kıran teknoloji ürünleri pazarında 810 farklı markaya ait 34 bin 580 ürün var. Teknosa, 2012 yılında sektör ortalamasının üzerinde büyüdü. Geçtiğimiz yıl 2,3 milyar lira net ciro ve 50 milyon lira net kar elde ettik. Sektör ortalamasının üzerinde bir rakamla yüzde 40 büyüdük. 2013 yılında da büyümemizi sürdürerek hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz."
    
    
     yayıncı: Zekeriya Gülün

Bu haberi 192 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir