Teknosa'dan HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş ile danışmanlık sözleşmesi -Sabancı Holding…

  • Yazı boyutu
Teknosa'dan HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş ile danışmanlık sözleşmesi
     -Sabancı Holding…

Teknosa'dan HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş ile danışmanlık sözleşmesi -Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer: -"Pazarda bir konsolidasyon bekliyoruz, bu konsolidasyona daha önce 2007 yılında Alman EP ve 2011 yılında Amerikalı Best Buy firmalarını devralarak Teknosa liderlik etmişti. Yeni fırsatları değerlendirmesi için bir danışman görevlendirdik. Bir sonraki hamleyi yine biz yapmayı hedefliyoruz" -Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane: -"Şirketimiz karlı ve bilançomuzda güçlü nakit pozisyonumuz var. Bu gücümüzü yeni satın almalarda kullanmak istiyoruz"

Teknosa, satın alma fırsatlarını değerlendirmek üzere HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş ile danışmanlık sözleşmesi imzaladı.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, kurulduğu 2000 yılından bu yana "Herkes için teknoloji" felsefesi ile Türkiye'nin dört bir yanında teknolojiyi tüketicilerle buluşturan Teknosa, pazardaki satın alma fırsatlarını değerlendirmek üzere HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş ile danışmanlık sözleşmesi imzaladı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, elektronik perakende sektörünün bu yıl 24 milyar TL'ye ulaşması beklenen büyüklüğü ve yıllık yüzde 15'in üzerinde büyümesi ile cazip bir sektör oludğunu belirterek, "Bu sektörün geleceğine ve şirketimiz Teknosa'nın rekabet gücüne inanıyoruz. Organik olduğu kadar satın almalarla da büyümek stratejimizin bir parçası. Pazarda bir konsolidasyon bekliyoruz, bu konsolidasyona daha önce 2007 yılında Alman EP ve 2011 yılında Amerikalı Best Buy firmalarını devralarak Teknosa liderlik etmişti. Yeni fırsatları değerlendirmesi için bir danışman görevlendirdik. Bir sonraki hamleyi yine biz yapmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.
     Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane de geçen hafta 2012 yarıyıl neticelerini kamuoyuna açıkladıklarını ifade ederek, "Şirketimiz karlı ve bilançomuzda güçlü nakit pozisyonumuz var. Bu gücümüzü yeni satın almalarda kullanmak istiyoruz. Daha çok müşteriye Teknosa'nın üstün hizmet kalitesini ulaştırmayı hedefliyoruz. Danışmanlarla beraber fırsatları çok detaylı değerlendirerek, Teknosa'ya, Teknosa hissedarlarına ve müşterilerine değer katacak bir süreç oluşturacağız" dedi.
     Sektöre ilişkin konsolidasyon beklentisi doğrultusunda oluşacak fırsatları değerlendirerek bu kararı alan Teknosa, daha önce de Alman EP ve Amerikalı Best Buy'ın Türkiye yatırımlarını satın alma yoluna gitmişti.
     Teknoloji perakendecisi Teknosa, hızlı büyümesini sürdürüyor. Geçen hafta yarıyıl sonuçlarını açıklayan Teknosa, cirosunu geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 29 artırarak 1 milyar TL'ye ulaştırmıştı. Denetlenmiş finansal sonuçlara göre aynı dönemde faaliyet karı yüzde 26 artışla 42 milyon TL'ye, net karı ise yüzde 14 artışla 20 milyon TL'ye ulaşmıştı. Yılın ilk yarısında 29 mağaza açan Teknosa, bugün itibarıyla 280 mağaza ile hizmet veriyor.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir