Teknolojide Kadın Hareketi Projesi dünyaya tanıtılacak

  • Yazı boyutu
Teknolojide Kadın Hareketi Projesi dünyaya tanıtılacak

Teknolojide Kadın Hareketi Projesi dünyaya tanıtılacak

Türkiye Vodafone Vakfı'nın hayata geçirdiği "Teknolojide Kadın Hareketi" Projesi, 5 Mart'ta New York'ta düzenlenecek olan BM Kadının Statüsü Komisyonu'nun 57. Toplantısı kapsamında düzenlenecek panelde, örnek başarı hikayesi olarak tüm dünyaya anlatılacak.
     Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ve KAGİDER Başkanı Gülden Türktan'ın konuşmacı olarak yer alacağı panelde, ekonomist ve yazar Arianna Huffington, gazeteci Tina Brown gibi dünyanın önde gelen kadın fikir önderleri de hazır bulunacak.
     Yapılan açıklamaya göre, Türkiye Vodafone Vakfı'nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı himayelerinde, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) işbirliğiyle hayata geçirdiği Teknolojide Kadın Hareketi Projesi, sosyal ve ekonomik hayatta kadının varlığını güçlendirmeyi hedefliyor.
     KAGİDER'in BM Ekonomik ve Sosyal Konseyi Üyesi olarak üçüncü kez katıldığı Kadının Statüsü Komisyonu Toplantısı kapsamındaki "Kadınların Teknolojiyle Güçlenmesi" paneline, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ve KAGİDER Başkanı Gülden Türktan'ın yanı sıra dünyanın önde gelen kadın fikir önderlerinden ekonomist ve yazar Arianna Huffington ve gazeteci Tina Brown katılacak.
    
     -Toplantılar, kadın konusunda küresel yol gösterici niteliği taşıyor-
    
     Küresel olarak cinsiyet eşitliğinin sağlanması için ciddi çalışmalarda bulunan Birleşmiş Milletler, bu konuda öneriler oluşturulması, politik, sivil, sosyal ve eğitim alanlarında kadınların haklarını savunmak amacıyla her yıl Kadın Statüsü Komisyonu aracılığıyla toplantılar düzenliyor. Komisyon, toplantıların ardından her yıl üzerinde anlaşılmış sonuçlar belirliyor. Bu sonuçlar, ülke bazında ve şirketler çerçevesinde atılacak adımlar için küresel bir yol gösterici niteliği taşıyor. Özellikle hükümetler için belirlenen somut tavsiyelerin bulunduğu sonuçlar süreçlerin değerlendirilmesinin yanı sıra zorlukları ve engelleri de kapsıyor.
    
    
    

Bu haberi 117 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir