"Teknik Tekstilin Geleceği Kongresi", İstanbul'da yapılacak

  • Yazı boyutu
"Teknik Tekstilin Geleceği Kongresi", İstanbul'da yapılacak

"Teknik Tekstilin Geleceği Kongresi", İstanbul'da yapılacak

Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası, Avrupa Tekstil ve Hazır Giyim Konfederasyonu'nun (Euratex) birlikte düzenlediği "Teknik Tekstilin Geleceği Kongresi" 16 Kasım Cuma günü İstanbul'da düzenlenecek.
     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Ritz-Carlton Otel'de düzenlenecek kongre yerli ve yabancı sektör temsilcilerini bir araya getirecek.
     Euratex Yönetim Kurulu Üyeleri'nin yanı sıra Avrupa ve Türkiye'nin önde gelen tekstil, konfeksiyon üreticileri, kullanıcıları, bakanlık yetkilileri, ihracatçı birlikleri, akademisyenler ile çeşitli kamu kurumlarının da yer aldığı yaklaşık 300 kişinin katılımıyla gerçekleşecek olan kongrede, ülke ekonomisinde önemli bir yeri olan katma değeri yüksek, gelecek vadeden ürünler ele alınacak.
     Kongrede, Avrupa Birliği Ar-Ge politikası ve teşvikleri ile teknik tekstillerin farklı kullanım alanları ayrıntılı şekilde değerlendirilecek. Kongre çerçevesinde sağlanan imkanlar dahilinde ürünlerini ve firmalarını tanıtmak üzere kongre alanında stant açabilecek.
     Kongrede ayrıca Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası tarafından tekstil sektörü ile ilgili üniversitelerde yapılan yenilikçi, farklı, özgün projelerin inovatif ürün haline getirilmesi veya mevcut geliştirilmiş ürünün desteklenmesi amacıyla düzenlenen "İnovasyon Yarışması"nda dereceye giren finalistlerin ödülleri de verilecek.
    
    
    

Bu haberi 199 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir