Teklif dört dörtlük olmadı!

  • Yazı boyutu
Teklif dört dörtlük olmadı!

Devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde Hükümet memurlara yapılacak zam oranı teklifini artırdı

4.5 milyon memur ve memur emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinin son gününde Hükümet teklifini 2012 için yüzde 3.5 + yüzde 3.5 seviyesine yüksetti.

Memur - Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu, memura yapılan yüzde 3.5 + 3.5 teklifle ilgili olarak;

"Yapılan teklif cılız bir teklif. Yüzdelik zam boyutuyla sadece 2012'ye yönelik tek kalemde 0.5 + 0.5. Teklifimizi gözden geçirmeyeceğiz. Öğretmen, öğretim üyesine yönelik de bir ek ödeme yok. Orta vadeli planlar hala konuşuluyor. Harçlara ve vergilere 2012 için belirlediği yeniden değerleme oranı yüzde 10.26. Kredi derecelendirme kuruluşunun yalan söylediğini söylüyor hükümet. Ama kredi kuruluşunun söylediği cümleleri doğrular gibi söylüyor bu teklif. Mağduriyeti giderecek bir teklif yok.  Bu teklife karşı masaya sunduğumz yüzde 16'lık zam, bu kalemlerin hiç biriyle ilgili yeniden bir değerlendirme yapmayacyacağız. Çünkü bu teklif yeniden değerlendirme yapacağımız bir teklif değil"

Kaynak : Habertürk


Bu haberi 210 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir