Tekirdağlı iş adamları Somali'de havaalanı işletecek -TAGİD üyesi iş adamları, Somali'nin başkenti…

  • Yazı boyutu
Tekirdağlı iş adamları Somali'de havaalanı işletecek
  -TAGİD üyesi iş adamları, Somali'nin başkenti…

Tekirdağlı iş adamları Somali'de havaalanı işletecek -TAGİD üyesi iş adamları, Somali'nin başkenti Mogadişu'da Aden Abdulle Uluslararası Havalanı'nın 20 yıllık işletmesini yapacak

Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) üyesi iş adamları, Somali'nin başkenti Mogadişu'da Aden Abdulle Uluslararası Havalanı'nın 20 yıllık işletmesini yapacak.
     TAGİD'den yapılan yazılı açıklamaya göre, TAGİD üyesi Ahmet Çetin ve Süleyman Kozuva'nın ortaklığındaki şirket, Mogadişu Aden Abdulle Uluslararası Havaalanı'nın işletmeciliğini 20 yıllığına üstlendi.
     Sözleşme, Somali Ulaştırma Bakanı Muhiaddin Mohammed Kalmay ile Kozuva ve Çetin arasında imzalandı. İmza töreninde, Somali'nin Türkiye Büyükelçisi Cemalettin Kani Torun, Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kordinasyon Ajansı (TİKA) Somali Koordinatörü Abdulahat Kökdağı ile TİKA Afrika ve Ortadoğu'dan sorumlu Başkan Yardımcısı Süreyya Polat da bulundu.
     Sözleşmeye göre, şirket, Somali'nin kar ortaklığı ile Mogadişu Aden Abdulle Uluslararası Havaalanı'nı 10+10 yıl 20 yıl işletecek.
     Sözleşme, yer hizmetleri, güvenlik, kargo terminali, yolcu hizmetleri ve benzeri tamamlayıcı servislerin yanı sıra, Somali kamu iktisadi teşekkülü ortaklığı ile yakıt tedarikini de içeriyor.
     Hizmet kapsamında havaalanında VİP, dış hatlar ve iç hatlar ayırımı yapılacak, gece inişleri ve 24 saat hizmet verilerek uluslararası liman tescili de gerçekleştirilecek.
    
    
    

Bu haberi 280 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir