"TED Global 2012"

  • Yazı boyutu
"TED Global 2012"

TED Global'in Türk mobil iletişim sektöründeki ilk destekçisi Vodafone Türkiye, Edinburgh'da düzenlenen "TED Global 2012" Konferansının canlı yayınına merkez ofisinde ev sahipliği yapıyor.

    Vodafone'dan yapılan açıklamaya göre, Vodafone Türkiye, konferansın ilk gününde, Edinburgh'da gerçekleşen ve yaratıcılıkla beslenen TED Global 2012 dünyasını canlı yayında izlemek üzere, dijital dünyanın fikir önderlerinden oluşan 100 kişilik bir grubu, Vodafone Maslak Plaza'da ağırladı.
     Sosyal medya öncüleri, mobil uygulama geliştiriciler ve futuristlerden oluşan 100 kişilik bir grup 8 saat boyunca Vodafone'un genel merkezinde, Edinburgh'daki etkinliği gerçek zamanlı ve canlı olarak izlediler, fikir paylaşımında bulundular.
     Dünyanın en ünlü iş stratejistlerinden biri olan, Washing Technology Report'un Marshall McLuhan'dan sonra en etkili medya otoritesi olarak gösterdiği Don Tapscott'ın sunumuyla açılan konferansın ilk gününde Vodafone Maslak Plaza'ya gelen katılımcılar, Grammy ödüllü ünlü sanatçı Macy Gray ve ünlü heykeltraş Anthony Gormley'nin de aralarında bulunduğu 20 ilham verici ismin sunumlarını gerçek zamanlı ve canlı izleme fırsatı buldular.
     4 gün sürecek TED Global Konferansı boyunca inovasyonun, yaratıcılığın ve şeffaflığın tartışıldığı küçük bir Edinburgh kampüsüne dönüşen Vodafone Maslak Plaza'ya, TEDGlobal'in uluslararası kurallarıyla paralel olarak her gün 100 kişilik gruplar davet ediliyor. Vodafone Maslak Plaza, konferansın ikinci gününde sivil toplum kuruluşları ve akademisyenleri, üçüncü gününde kurumların teknoloji liderleri ve karar vericileri, son gününde ise üniversite öğrencileri ve gençleri ağırlayacak.
     Vodafone Türkiye Bireysel İş Birimlerinden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, Vodafone Türkiye olarak değişimi yönetmeyi ilke edindiklerini ve bunun ancak geleceğe yön veren farklı paydaşların fikir alışverişinde bulunduğu ortak bir akılla mümkün olduğunu belirtti.
     Öğüt, 30'u aşkın ülkede faaliyet gösteren küresel bir mobil iletişim devinin parçası olarak, dünyada değişimin ne yönde ilerlediğini tespit edebildiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:
     "İnovasyon üretme konusundaki kabiliyetimiz ve mobil teknolojilerdeki global bilgi birikimimiz sayesinde ona yön verecek en etkili araçları hızla belirleyebiliyoruz. Ancak gerçek anlamda toplumsal bir değer yaratabilmek için, günümüzün yeni küresel gerçekliğinin farklı disiplin ve perspektifler tarafından değerlendirilmesine, değişimin farklı vizyonlarla orkestrasyonuna olanak sağlayacak katılımcı platformlar yaratmak gerekiyor. Biz bu modelin ilk adımını, geçtiğimiz yıllarda 'Future Agenda' programının dünyadaki ilk yerel uygulamasını 'Gelecek Gündemde' ismiyle Türkiye'de hayata geçirerek atmıştık. Şimdi TED Global işbirliğimizle değişime yön verme konusunda güçlü vizyonumuzu bir adım ileri taşıyoruz.
     Toplumumuzun sürdürülebilir geleceği ve bilgi toplumu haline gelmesi için çalışan bir mobil iletişim şirketi olarak, bu amaca hizmet edecek iletişim ve paylaşım platformları yaratmayı en önemli sosyal sorumluluklarımızdan biri olarak görüyoruz. TED Global işbirliğimizle hem ülkemizde daha fazla birey ve kurumu TED Global'in ilham verici, yaratıcılık ve yenilikle beslenen dünyasına entegre ediyoruz hem de uzun vadede Türk toplumu için değer yaratacak projelerin filizlenmesine olanak sağlayan fikir paylaşımları yaratıyoruz. TED Global Konferansı'nın Türkiye-deki erişilebilirliğini artırarak, dijital dönüşüm sürecindeki ülkemizin önünde yeni ufuklar açmaktan; TED'in 27 yıllık tarihinde Türkiye mobil iletişim sektöründen ilk destekçisi olmaktan mutluluk duyuyoruz."
    
    
    


Bu haberi 298 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir