TEB Sokak Tenisi

  • Yazı boyutu
TEB Sokak Tenisi

Türkiye Tenis Federasyonu'nun (TFF) ev sahipliğinde ve Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB) sponsorluğu'nda Adana'da gerçekleşen "TEB Sokak Tenisi" etkinliklerinde birçok sporsever, tenisle tanışma ve oynama imkanı buldu.

     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, TFF'nin 5 yıllık gelişim planı içerisinde yer alan ve 78 ili kapsayan projelerinden biri olan sokak tenisi etkinlikleri, tenisin yaygınlaşması ve gençlerin sporla tanışmasını amaçlıyor.
     TTF ve TEB ortaklığında düzenlenen organizasyon, 78 ilde alışveriş merkezleri, spor salonları ve şehir meydanlarının birer tenis kortuna dönüştürülerek, her yaş grubundan binlerce sporseverin eline raket alıp, tenis oynayabilmesine imkan sağlamayı hedefliyor.
     TEB Çukurova Bölge Direktörü Burak Baycık banka olarak tenisin Türkiye'de yaygınlaşmasına büyük destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini vurgulayarak, şu ifadelere yer verdi:
     "TEB ile tenisi Adanalılarla buluşturduğumuz için çok mutluyuz. TTF ve TEB ortaklığında düzenlenen bu organizasyon sayesinde ülkemizde tenis sporunun tanıtımı ve gelişimine katkı sağlanacak ve sporun geniş kitleler tarafından tanınmasına da fırsat verilecek. Sokak Tenisi aktiviteleriyle birlikte tenis ülkemizin dört bir yanında oynanacak ve tenisin Anadolu'ya yayılmasında önemli bir çalışma olacak. TEB olarak bu özel projede TTF'a destek vermiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Türk tenisçilerin yetişmesi, bu sporun ülkemizde hak ettiği noktaya gelmesi ve ülkemizin adını uluslararası arenada üst sıralarda yer alması için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz."
    
    


Bu haberi 490 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir