TEB, sendikasyon kredisini yeniledi

  • Yazı boyutu
TEB, sendikasyon kredisini yeniledi

TEB, sendikasyon kredisini yeniledi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 250 milyon avro ve 122 milyon dolar olmak üzere iki dilimden oluşan sendikasyon kredisi aldı.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, TEB, başta KOBİ'ler olmak üzere reel sektörün ihracat finansmanında kullanılmak üzere, avro ve dolar cinsinden iki ayrı kredi diliminden oluşan toplam 431 milyon dolarlık sendikasyon kredisi elde etti. İki ayrı dilimde sağlanan bir yıl vadeli sendikasyon kredisinin toplam maliyeti yıllık Libor/Euribor + yüzde 1,35'den gerçekleşti.
     TEB, imzaladığı bu sendikasyon kredisi ile 2011 yılı Ağustos ayında sağladığı 192 milyon avro ve 115 milyon dolar tutarındaki sendikasyon kredisini yüzde 110 oranında yeniledi. Aynı zamanda geçen yıl 19 olan katılımcı banka sayısı bu yıl 25 olarak gerçekleşti.
     Uluslararası piyasalardaki güven kaybına rağmen bir önceki seneye göre yüzde 110 seviyesinde yenilenen sendikasyon kredisi ve katılımcı banka sayısındaki artışın TEB'e duyulan güvenin bir ispatı olduğu bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 124 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir