TEB Nakit Yönetimi'nden "CepPOS"uygulaması

  • Yazı boyutu
TEB Nakit Yönetimi'nden "CepPOS"uygulaması

TEB Nakit Yönetimi'nden "CepPOS"uygulaması

Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB) "CepPOS" uygulaması; sahada satış yapan firmaların nakit, çek ve senet gibi tahsilat araçlarının yerine kredi kartı ile "peşin, vadeli veya taksit seçenekleriyle" tahsilat yapabilmesini sağlıyor.
     Internet bağlantısı olan her model cep telefonunda çalışan CepPOS sayesinde mail order yoluyla cep telefonundan kredi kartı ile tahsilat yapmak mümkün oluyor. TEB, kredi kartıyla yapılan tahsilatlara yönelik olarak sunduğu yenilikçi yöntem CepPOS'un yanı sıra; yine mobil cihazlar aracılığıyla müşteri hesabından veya TEB ödeme garantisi ile kredi limitinden peşin, vadeli ve taksitli tahsilat yapabilmeyi sağlayan "MobiliTEB" ile de sektörde mobil nakit yönetimi ürünleri sunan ilk ve tek banka olma özelliğini koruyor.
     "CepPOS" uygulamasıyla, cep telefonları ek aparat kullanımına gerek duyulmaksızın POS cihazı özelliğine sahip oluyor. Bu sayede, kredi kartı yerine ödeme aracı olarak kullanılabilen cep telefonları, CepPOS ile POS cihazı yerine tahsilat aracı olarak da kullanılabiliyor.
     CepPOS, satış temsilcilerinin cep telefonları ve mobil el terminali cihazlarında çalışan kredi kartı aracılığıyla tahsilat yapabilmesini sağlayan TEB Nakit Yönetimi-nin sahada satış yapan şirketlere sunduğu inovatif bir mobil tahsilat ürünü olma özelliğini taşıyor. Dünyanın en saygın ödül organizasyonlarından biri olan Uluslararası İş Ödülleri (International Business Awards) kapsamında düzenlenen Stevie Ödülleri 2012'de Yılın Yeni Ürün/Hizmeti - B2B Ürünleri Kategorisi'nde de Bronz Ödül alarak inovatif özelliğini kanıtlayan CepPOS, şirketlerin yurtiçinde geniş satış ağına yönelik satış ve tahsilat süreçlerinde kolaylık sağlıyor ve çeşitli avantajlar sunuyor.
     Yapılan açıklamaya göre "CepPOS" uygulaması ile, satış anında, satış ya da fatura kaydı oluşturulurken bedelin tahsil edilmesi için CepPOS seçeneğinin işaretlenmesi yeterli oluyor. Bu sayede satış temsilcilerine ek bir kullanım yükü oluşturmayan CepPOS ile diğer tahsilat yöntemlerinde kullanılan manuel tahsilat yapma ve sonrasında tahsilat bilgisi kaydı oluşturma işlemlerinin yapılmasına gerek kalmıyor. Üstelik satış anında bir "tık"la hemen tahsilat yapılabiliyor.
     CepPOS'da bilgi transferi için de en üst seviyede güvenlik sağlanıyor. Uygulamaya yönelik güvenlik adımları kapsamında cep telefonlarından şifre ile CepPOS'a bağlanan satış temsilcileri, müşteri bilgilerine, müşteriye ait şirket içinde takip edilen özel kodu girerek erişebiliyor. Öte yandan tahsilat sırasında, kart sahibinin tek kullanımlık şifresi girilmeden işlem yapılamıyor. Böylece, cep telefonunun kaybolması veya çalınması gibi hallerde, üçüncü kişilerin CepPOS'a erişimi mümkün olamıyor. Ayrıca şirket merkezinden her satış temsilcisinin satış faaliyeti sırasında girdiği tahsilat bilgileri gerçek zamanlı olarak 7/24 takip edilebiliyor ve istenirse satış temsilcisinin yetkileri, şirket merkezinden istenilen anda iptal edilebiliyor.
    
     -Semra Saraç: "Tahsilat garantisi, mobilite ve hız sunuyoruz"
    
     TEB Kurumsal Bankacılık Nakit Yönetimi Ürün Geliştirme ve Yönetimi Müdürü Semra Saraç, şirketlerin neden 'CepPOS'u tercih ettiğini şu şekilde açıklıyor: "CepPOS; satış temsilcilerine ek cihaz yükü oluşturmaması, bütün cep telefonlarında ve el terminali cihazlarında çalışabilmesi, şirket merkezinden sahada gerçekleşen satış ve tahsilatı on-line takip edebilme imkanı sunması, satış otomasyonu programıyla entegre çalışması, tahsilat bilgilerini muhasebe sistemlerine entegre etmesi, tahsilat süreci giderlerini ve POS kira maliyetini ortadan kaldırması, online raporlama olanakları ve otomasyonlar sayesinde nakit akışının planlı yürütülebilmesini sağlaması sebebiyle şirketler tarafından yoğun olarak tercih ediliyor.
     TEB, kredi kartıyla yapılan tahsilatlara yönelik olarak sunduğu yenilikçi yöntem CepPOS'un yanı sıra; yine mobil cihazlar aracılığıyla müşteri hesabından veya TEB ödeme garantisi ile kredi limitinden peşin, vadeli ve taksitli tahsilat yapabilmeyi sağlayan "MobiliTEB" ile de sektörde mobil nakit yönetimi ürünleri sunan ilk ve tek banka olma özelliğini koruyor.
     CepPOS ve MobiliTEB; satış temsilcileri ile yüz yüze satış yapan ve offline-online bağlantı ile cep telefonu ve mobil el terminali cihazı kullanan ve düzenli olarak aynı perakende satış noktalarına satış yapan tüm sektörlerdeki şirketlere uygun ürünler olarak dikkat çekiyor. 1 Temmuz 2012 tarihli Yeni Çek Yasası'nın ardından "banka garantisi" ile tahsilat sistemleri arayışı içine giren şirketlere de çözüm sunan CepPOS ve MobiliTEB; özetle B2B satışta tahsilat garantisi, mobilite ve hızla geleneksel tahsilat sistemlerine göre önemli avantajlar sunuyor".
    
    
    

Bu haberi 209 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir