TEB KOBİ Akademi Osmaniyeli KOBİ'lerle buluştu -TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı…

  • Yazı boyutu
TEB KOBİ Akademi Osmaniyeli KOBİ'lerle buluştu
     -TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı…

TEB KOBİ Akademi Osmaniyeli KOBİ'lerle buluştu -TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz: -"2005-2011 yılları arasında Osmaniye ihracatının 139 kat artış gösterdiği ortaya çıkıyor. Osmaniye, kendisine yatırım yapanları haksız çıkarmamış"

Türk Ekonomi Bankası (TEB) KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz, 2005-2011 yılları arasında Osmaniye ihracatının 139 kat artış gösterdiğini belirterek, "Osmaniye, kendisine yatırım yapanları haksız çıkarmamış" dedi.
     Yapılan açıklamaya göre, KOBİ'lerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği TEB KOBİ Akademi projesini Osmaniye'ye taşıdı. 23 Ocak Salı günü TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz'un ev sahipliğinde düzenlenen organizasyon, Osmaniyeli KOBİ'lerin yanı sıra Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Taşkaya'nın da katılımıyla Cebeli Bereket Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. TEB KOBİ Akademi'ye Osmaniye ve çevre illerden çok sayıda iş adamı katıldı.
     TEB KOBİ Akademi'nin açılış konuşmasında Osmaniye'nin mevcut ekonomik verileriyle kendilerini geleceğe dair ümitlendirdiğini dile getiren TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz, "2005-2011 yılları arasında Osmaniye ihracatının 139 kat artış gösterdiği ortaya çıkıyor. Burada yadsınamayacak bir sıçrayış söz konusu. 2009 yılında 619 bin dolar olan demir-çelik ihracatı, 2010 yılında yeni yatırımların üretime geçmesiyle birlikte 59 milyon dolara, 2011 yılında ise 89 milyon dolara ulaşmış. Kısacası Osmaniye, kendisine yatırım yapanları haksız çıkarmamış" dedi.
     TEB olarak, Dünya Bankası'nın bir kuruluşu olan IFC tarafından KOBİ Bankacılığı alanında sundukları finansal olmayan ürün ve hizmetlerle dünyaya örnek gösterildiklerini ve bu alandaki "danışman banka" kimliğine büyük önem verdiklerini hatırlatan Boz, şunları kaydetti:
     "İşletmenizin ihtiyaçları doğrultusunda yalnızca size özel olarak tasarlayacağımız hizmetlerle, birçok durumda finansal destekten de daha kıymetli olabilen analiz ve değerlendirmelerimizle, kısacası 'danışman banka' gözlüğümüzle, Osmaniyeli KOBİ'lerin çok daha iyi yerlere geldiğini göreceğimize kuşkumuz yok. Bu hedefe doğru ilerleyen yolda karşınıza çıkacak her türlü engeli sizlerle birlikte aşmaya hazırız."
    
    
    

Bu haberi 134 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir