TEB KOBİ Akademi Kayserili iş adamlarıyla buluştu

  • Yazı boyutu
TEB KOBİ Akademi Kayserili iş adamlarıyla buluştu

TEB KOBİ Akademi Kayserili iş adamlarıyla buluştu

Türk Ekonomi Bankası (TEB), TEB KOBİ Akademi'nin 36. durağında Kayserili iş adamlarıyla buluştu.
     TEB Genel Müdürü Varol Civil'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen TEB KOBİ Akademi, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Asaf Mehmetbeyoğlu'nun katılımıyla Kayseri'de gerçekleştirildi. Kayseri TEB KOBİ Akademi'ye çevre illerin merkezinden ve diğer ilçelerinden de çok sayıda iş adamı katıldı.
     TEB KOBİ Akademi'nin açılış konuşmasını yapan TEB Genel Müdürü Varol Civil, şunları söyledi:
     "5 bin yıl önce dünya ticaretine şekil vermeye başlayan Kayseri, bugün DNA'sında çalışkanlık bulunan ve müteşebbis ruha sahip iş adamlarıyla potansiyelinin farkında hareket ederek başarıya odaklanmış; laf değil, proje üreterek marka şehir olmayı başardı. Kayseri yüksek ihracat oranıyla tüm illere örnek teşkil ediyor. Anadolu'nun en büyük 500 şirketi arasında 36 kaplanı ile temsil edilen Kayseri, neredeyse tamamına yakınını KOBİ'lerin oluşturduğu 41 binden fazla firmasıyla yeni başarı hikayeleri yazmaya hazırlanıyor. Son beş yılda ihracatını yüzde 95 oranında, ihracat yapan firma sayısını ise 100'den fazla artıran Kayseri, ülkemiz ekonomisi için de önemli bir yere sahip bulunuyor."
     Sadece ihracatıyla, sanayisiyle, ticaretiyle değil, altyapısı ve düzenli imar yapısıyla da Kayseri'nin örnek alınması gereken bir şehir olduğuna dikkati çeken Civil, "Anadolu'nun en önemli metropollerinden biri haline gelen Kayseri, bugünlerde kış ve dağ turizmi alanında yeni bir atılımın içinde. Erciyes'i Avrupa ve Orta Doğu'nun yeni kayak merkezi haline getirmek üzere atılan adımları yakından izliyoruz. Yeni yatırım ve projeler ile gerçek potansiyeline ulaşacak olan Erciyes'in, İsviçre Alpleri'nden sonra kış turizminde yeni bir global marka olacağına yürekten inanıyoruz. Kayserili iş adamlarının girişimci ruhu bunu da başaracağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.
     TEB Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz ise banka olarak KOBİ'lere yönelik çalışmaları her zaman ön planda tuttuklarını belirterek, şunları kaydetti:
     "TEB KOBİ Bankacılığında birçok ilki gerçekleştirerek, sadece Türkiye'de değil dünya finans sektöründe farklı bir konum edindi. Dünya Bankası'nın bir kuruluşu olan IFC tarafından, KOBİ Bankacılığı alanında dünyanın en iyi 3 bankasından biri olarak gösterildik. Türkiye'de ilk kez bir banka KOBİ alanında bu kadar büyük bir başarıya imza attı."
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir