TEB KOBİ Akademi Çorlu'da iş adamlarıyla buluştu

  • Yazı boyutu
TEB KOBİ Akademi Çorlu'da iş adamlarıyla buluştu

TEB KOBİ Akademi Çorlu'da iş adamlarıyla buluştu

Türk Ekonomi Bankası (TEB) KOBİ Akademisi Çorlu'da iş adamlarıyla buluştu.
     TEB KOBİ bankacılığı tarafından düzenlenen TEB KOBİ Akademi, TEB Genel Müdürü Varol Civil'in ev sahipliğinde, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Levent Bormalı'nın katılımıyla yapıldı.
     TEB KOBİ Akademi'nin açılış konuşmasını yapan TEB Genel Müdürü Varol Civil, "Türkiye'nin en büyük 5. ilçesi Çorlu, yaklaşık 800'ünü sanayi kuruluşlarının oluşturduğu 6 bin civarındaki işletmesi ile ekonomik gelişmişlikte birçok ilimiz ile yarışır güçte. Sanayisi, istihdam yaratma ve yatırım çekme gücü ile Çorlu'nun ülke ekonomisine katkısı yadsınamaz. Çorlu KOBİ'lerin desteği ile Türkiye'nin Avrupa'daki üretim üssü konumundadır" dedi.
     Civil, konuşmasında şunları kaydetti:
     "Ekonomik büyümenin devamlılığı için yatırım lazım, yeni istihdam alanları yaratmak lazım. Bunların hepsini Çorlu'nun ekonomimize sağladığını görüyoruz. Ancak Çorlu'nun bundan çok daha fazlasını başarabilecek gücü ve potansiyeli mevcut. Çorlu ve Çerkezköy ile birlikte başlı başına bir üretim merkezi olan Tekirdağ'da sanayiyi besleyen KOBİ'lerimiz ise bölgenin ekonomik hayatında kritik rol oynuyor. Biz de TEB olarak, KOBİ'lerimizin özellikle 'finansal olmayan' konulardaki bilgi birikimine destek vermek ve böylece hem Çerkezköy ve Çorlu ile birlikte Tekirdağ'ın hem de Türkiye ekonomisinin bir adım öteye taşınmasına katkıda bulunmak amacıyla TEB KOBİ Akademi ile sizleri bir araya geldik."
     Türkiye'de değil dünya finans sektöründe farklı bir konum edindiklerini dile getiren Civil, Dünya Bankası'nın bir kuruluşu olan IFC tarafından, KOBİ Bankacılığı alanında dünyanın en iyi 3 bankasından biri olarak gösterildiklerini anımsattı.
    
    
    

Bu haberi 190 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir