TEB Genel Müdürü Varol Civil -"Türkiye'deki en geniş kapsamlı girişim bankacılığını…

  • Yazı boyutu
TEB Genel Müdürü Varol Civil
     -"Türkiye'deki en geniş kapsamlı girişim bankacılığını…

TEB Genel Müdürü Varol Civil -"Türkiye'deki en geniş kapsamlı girişim bankacılığını başlatıyoruz. Girişim bankacılığını, bir ürün veya hizmet paketi olarak değil bir KOBİ Bankacılığı, bir Bireysel Bankacılık gibi yeni bir segment olarak odağımıza alıyoruz"

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Varol Civil "Türkiye'deki en geniş kapsamlı girişim bankacılığını başlatıyoruz. Girişim bankacılığını, bir ürün veya hizmet paketi olarak değil bir KOBİ bankacılığı, bir bireysel bankacılık gibi yeni bir segment olarak odağımıza alıyoruz" dedi.
     TEB açıklamasına göre, TEB desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) ev sahipliğinde düzenlenen "Türkiye İnovasyon Haftası" etkinliğinde konuşan TEB Genel Müdürü Varol Civil, "Bir fikri bulmak yaratıcılık, bu fikri işleyerek gerçeğe dönüştürmek emek ve sabır, ticarileştirmek ise cesaret ve finansman gücü gerektirir. Bir girişimcinin bu zorlu süreçten tek başına başarı ile çıkması beklenmemeli" ifadelerini kullandı.
     Son dönemde gerek devlet nezdinde gerek STK'lar nezdinde inovasyonu teşvik etmek anlamında oldukça önemli adımlar atıldığına dikkati çeken Civil, "Bunun sonuçlarını almaya başladık. İnovasyonun en önemli göstergelerinden Ar-Ge harcamaları Türkiye'de bir önceki yıla oranla yüzde 20 gibi ciddi bir sıçrama göstererek 11 milyar liranın üstüne çıktı. Yine 2002 yılında sayısı sadece 2 olan Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin sayısı bugün 45'e ulaştı. Bu bölgelerde faaliyet gösteren şirket sayısı ise bin 800'ü, istihdam edilen kişi sayısı ise 15 bini buldu. Bu şirketlerin yaptığı ihracatın rakamının ise 540 milyon liraya ulaşması Türkiye'de bu konuda işlerin yolunda gitmeye başladığının en önemli göstergesidir" diye konuştu.
    
     -"Eski köye yeni adet getiren daha çok gencimize, iş insanımıza ihtiyaç var"-
    
     İnovasyonun TEB'in sosyal sorumluluğu olduğunu dile getiren Civil, "Türkiye'yi büyütme, zenginleştirme hedefiyle yola çıkmış, icat çıkaran, eski köye yeni adet getiren daha çok gencimize, iş insanımıza ihtiyaç var. Bu nedenle inovasyonu kurum kültürümüz olarak ele alıyor ve sosyal sorumluluğumuzun bir parçası gibi düşünerek ülke çapında yaymak için çalışıyoruz" dedi.
     Dünya Bankası'nın bir kuruluşu olan IFC tarafından dünyaya örnek gösterildikleri KOBİ bankacılığındaki inovatif yaklaşımını, şimdi girişimcilik için kullanacaklarını belirten Varol Civil şunları kaydetti:
     "Türkiye'deki en geniş kapsamlı girişim bankacılığını başlatıyoruz. Girişim bankacılığını, bir ürün veya hizmet paketi olarak değil bir KOBİ bankacılığı, bir bireysel bankacılık gibi yeni bir segment olarak odağımıza alıyoruz. Amacımız, inovatif yaklaşımımız ile Türk bankacılık sektörüne yeni açılımlar kazandıran bir banka olarak, yenilikçi ve parlak fikirli girişimcilerimizin yanında yer almak. Bu girişimcilerimizin inovatif projelerini işe dönüştürebilmeleri ve ticarileştirebilmeleri için Danışman Banka yaklaşımımız ile tam destek vermek."
    
    
    

Bu haberi 219 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir