TEB'den finansal okuryazarlık seferberliği...

  • Yazı boyutu
TEB'den finansal okuryazarlık seferberliği...

TEB'den finansal okuryazarlık seferberliği...

Türk Ekonomi Bankası (TEB), TEB Aile Akademisi ile başlattığı finansal okuryazarlık seferberliği ile şubelerini birer okula ve çalışanlarını da birer 'aile ekonomistine' dönüştürüyor.
     TEB açıklamasına göre banka finansal okuryazarlık konusunda önemli bir projeyi hayata geçirdi. TEB Aile Akademisi projesi ile tüm şubelerini birer okula dönüştüren, çalışanlarını TEB Aile Ekonomistleri olarak yetiştiren TEB, Türkiye'de finansal okuryazarlığı yaygınlaştırmayı hedefliyor.
     TEB, şubelerinde düzenleyeceği eğitimlerle ailelere, bütçe yönetimi ve birikimlerini hangi finansal araçlar ile değerlendirebileceği konusunda yol gösterecek. TEB, yıl sonuna kadar tüm Türkiye'deki tüm şubelerinde en az iki eğitim vererek, ilk etapta 20 bini aşkın aile bireyine ulaşmayı hedefliyor.
     TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, konuya ilişkin değerlendirmesinde, şunları kaydetti:
     "Ülkemizin refah seviyesinin artırılmasında toplumun en temel birimi olan ailelerin ekonomisinin doğru yönetilmesi büyük önem taşıyor. Bu nedenle TEB olarak finansal okuryazarlığı şubelerimiz ile tüm Türkiye'de yaygınlaştırma misyonu edindik. Bu kapsamda yepyeni bir projeye imza atarak TEB Aile Akademisi'ni başlattık. TEB Aile Akademisi'nin tek amacı var. Şubelerde sağlayacağımız sohbet ortamında aile bireylerine finansal okuryazarlık kazandırmak. Üstlendiğimiz bu temel sorumluluğun bir diğer uygulaması da tüm müşteri ilişkileri yöneticilerimizi 'Aile Ekonomisti' olarak yetiştiriyoruz. TEB Aile Akademisi'nin ücretsiz eğitimlerine müşterimiz olsun olmasın ailesinin ekonomisini daha iyi yönetmek isteyen herkes davetli."
     TEB Aile Akademisi çatısı altında işlenecek konuların temelinde ev ekonomisi yattığını belirten Gökhan Mendi, "Gelir-gider dengesini sağlamak, kredi ve kredi kartlarını doğru kullanarak bilinçli borçlanmak, tasarruf etmeye başlamak ve bu tasarrufları en doğru şekilde değerlendirmek konusundaki yönlendirmelerimizi içeren bu eğitimleri düzenli olarak veriyor olacağız. Hedefimiz her şubemizde en az 2 eğitim vererek ilk etapta 20 bin aileye ulaşmak" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir