TEB'den "Aile Akademisi" -TEB Genel Müdürü Varol Civil: -"Amacımız TEB Aile Akademisi…

  • Yazı boyutu
TEB'den  "Aile Akademisi" 
     -TEB Genel Müdürü Varol Civil:
     -"Amacımız TEB Aile Akademisi…

TEB'den "Aile Akademisi" -TEB Genel Müdürü Varol Civil: -"Amacımız TEB Aile Akademisi ile birlikte bireylerin kendilerine, ailelerine ve doğal olarak ülkenin ekonomik büyümesine olumsuz etkisi olan yaşayarak öğrenme deneyimini 'önce öğren, bilinçli karar al ve zarar görme!'ye çevirmek olacak"

Türkiye Ekonomi Bankası'nın (TEB) sosyal sorumluluk kapsamında hayata geçirdiği TEB Aile Akademisi ile Türkiye'de finansal okuryazarlığın arttırılmasına katkı sağlanarak, hane halkının ev ekonomisi yapmasına destek olunacak. Bu doğrultuda TEB, şubelerini birer okula, çalışanlarını ise birer Aile Danışmanına dönüştürdü.
     TEB açıklamasında, TEB Aile Akademisi kapsamında gelir gider dengesinin hesaplanması, bunun sonucunda harcama ve tasarrufların daha doğru şekilde planlanması için yapılması gerekenlerin yanı sıra, kredi kartlarının doğru kullanımı ve bilinçli borçlanma gibi konuların da katılımcılara aktarılacağı kaydedildi.
     TEB, şubelerinde düzenlediği seminerlerle başta aileler olmak üzere herkese, bütçe yönetimi ve birikimlerini hangi finansal araçlarla değerlendirebilecekleri konusunda da yol gösterecek.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen TEB Genel Müdürü Varol Civil, bankacılık sektörünün misyonlarından birisinin de mümkün olduğunca fazla sayıda kişiye ulaşarak, ülkelerin ekonomik büyümelerine katkı sağlamak olduğunu belirtti.
     Gelişmiş finansal pazarlarda bile tasarruf ve yatırım ürünlerinin giderek daha karmaşık bir hale geldiğini belirten Civil, bu nedenle finansal okuryazarlık oranının düşük olduğu toplumlarda tüketicilerin, kendi finansal refahlarını sağlayabilmek için daha fazla risk alıp, daha büyük sorumluluklar altına girebildiklerini aktardı.
     Finansal konularda bireylerin yaşayarak öğrenmesinin genellikle tüm taraflara faydadan çok zarar getirdiğini bildiren Civil, bu konularda aile bireylerinin yanlış kararlarının hem kendi hem de toplumun refahını olumsuz etkilediğini belirtti.
     Bu nedenle, sadece Türkiye'de değil yurtdışında da KOBİ Bankacılığı alanındaki danışman banka anlayışlarını samimi bankacılık yaklaşımıyla bireysel bankacılık alanına taşıdıklarını aktaran Civil, "Bunun ilk adımını TEB Aile Akademisi ile atıyoruz. Amacımız TEB Aile Akademisi ile birlikte bireylerin kendilerine, ailelerine ve doğal olarak ülkenin ekonomik büyümesine olumsuz etkisi olan yaşayarak öğrenme deneyimini 'önce öğren, bilinçli karar al ve zarar görme!'ye çevirmek olacak. Ekim ayında ilki gerçekleştirilen TEB Aile Akademisi kapsamında bugüne kadar 117 TEB şubesinde eğitim verildi" değerlendirmesini yaptı.
     TEB olarak, yıl sonuna kadar 20 bini aşkın aile bireyine ulaşma hedefiyle yola çıktıklarını belirten Civil, şirket ve sendikalardan da yoğun talep aldıklarını, akademileri şube dışına çıkararak şirketlerde de toplu olarak eğitim verdiklerini ve TEB olarak bundan sonraki amaçlarının STK yönetimleriyle görüşerek uygulamayı daha hızlı yaygınlaştırma olduğunu anlattı.
    
     -Kendi bünyesinden aile danışmanı yetiştiriyor-
    
     TEB, Aile Akademisi'nin yanı sıra, kendi bünyesinden bireysel satış çalışanlarını birer Aile Danışmanı olarak yetiştirmek üzere Bireysel Satış Akademisi'ni kurdu.
     TEB müşteri temsilcileri, Bireysel Satış Akademisi'nde kazanmış oldukları bilgiyle Aile Akademisi içinde Aile Danışmanlığı misyonunu üstelenecek.
     Türkiye'nin finansal okur yazarlığını arttırmak için işe çocukları bilinçlendirerek başlanması gerektiğine inanan TEB, internet üzerinden çocuklara yönelik TEB Junior projesini hayata geçirdi.
     TEB Junior, bugünün çocuklarına eğlenceli bir dille paraları tanıtırken, oyunlar aracılığıyla çocukları paranın nasıl kazanıldığı ve nasıl biriktirildiği konusunda eğitmeyi hedefliyor. Çocukların gelecekte finansal anlamda daha sorumlu bireyler olmaları amaçlayan TEB Junior, eğlenceli eğitim modülleriyle çocuklara para ve ekonomi yönetimini öğretiyor.
     TEB Junior'a www.tebjr.com adresinden ulaşılabiliyor.
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir