TEB CeBIT'te teknogirişimcilerin inovatif projelerini görücüye çıkardı

  • Yazı boyutu
TEB CeBIT'te teknogirişimcilerin inovatif projelerini görücüye çıkardı

TEB CeBIT'te teknogirişimcilerin inovatif projelerini görücüye çıkardı

CeBIT kapsamında "Yaşam, Teknoloji ve Girişimcilikte Yeni Arayışlar" toplantısının sponsoru olan TEB, aynı zamanda desteklediği 10 teknogirişimcinin inovatif projelerini standında görücüye çıkardı.
     Türk Ekonomi Bankası (TEB) açıklamasına göre, TEB'in desteklediği 10 teknogirişimcinin TEB CeBIT standında sergilenen projelerinin prototipleri fuar katılımcılarından yoğun ilgi gördü. TEB standında sergilenen inovatif ürünlerden birkaçı şöyle:
     Ekotarafından geliştirilen insansız hava aracı, Elecreate Elek Elektronik tarafından geliştirilen kablo olmadan telefonların şarj edilebilmesini sağlayan sistem ve Tokmak Teknoloji'nin geliştirdiği, portatif sanal gerçeklik sistemi ve Semsis Dizayn'ın geliştirdiği elektrikli otomobil.
     TEB ve Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin ortaklığıyla düzenlenen toplantıda konuşan TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz, girişimciliğin yaygın ancak büyümeyi başaran işletme sayısının fazla olmadığı Türkiye'de, kurulan her 100 işletmenin yüzde 60-80'inin işletme hayatından 5 yıl içerisinde çekilmek durumunda kaldığını söyledi. Boz sözlerini şöyle sürdürdü:
     "Bu, pazarlama ve işletme yönetimi gibi konulardaki bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor. Bu nedenle TEB olarak 'danışman banka' yaklaşımımızla girişimcilere her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Bu nedenle Dünya Bankası'nın bir kuruluşu olan IFC tarafından dünyaya örnek gösterildiğimiz KOBİ Bankacılığındaki tecrübemizi şimdi girişimcilik alanına taşıyoruz.
     Başlatacağımız Girişim Bankacılığı modeli ile başta teknogirişimciler olmak üzere tüm girişimcilere odaklanacağız. Bunun ilk adımını yakın bir zamanda açılışını gerçekleştireceğimiz TEB Girişim Evi ile atıyor olacağız. Böylece bir girişimci için gerekli her türlü bilgi ve desteği TEB çatısı altında kendilerine ücretsiz olarak sağlayacağız."
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir