TCMB ve BDDK'dan ortak açıklama: "Bazı haberlerde 'BDDK'nın MB'ye gönderdiği yazı ile iki kurum…

  • Yazı boyutu
TCMB ve BDDK'dan ortak açıklama:
  "Bazı haberlerde 'BDDK'nın MB'ye gönderdiği yazı ile iki kurum…

TCMB ve BDDK'dan ortak açıklama: "Bazı haberlerde 'BDDK'nın MB'ye gönderdiği yazı ile iki kurum arasında görev alanlarıyla ilgili hatırlatma yaptığı, bankacılık sektörüne yönelik düzenleme ve denetleme alanına giren hususlara dikkat çektiği ve MB'nin son uygulamalarından rahatsız olduğu' şeklinde gerçek dışı ifadelere yer verilmiştir" -"Bu tarz ifadelerin yer aldığı bir yazı bulunmamaktadır"

Merkez Bankası (TCMB) ve Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK) ortak açıklamasında, yayımlanan bazı haberlerde "BDDK'nın Merkez Bankasına gönderdiği yazı ile iki kurum arasında görev alanlarıyla ilgili hatırlatma yaptığı, bankacılık sektörüne yönelik düzenleme ve denetleme alanına giren hususlara dikkat çektiği ve Merkez Bankası'nın son uygulamalarından rahatsız olduğu" şeklinde gerçek dışı ifadelere yer verildiği belirtilerek, "Bu tarz ifadelerin yer aldığı bir yazı bulunmamaktadır" denildi.
     Her iki kurumun internet sitesinde yayımlanan ortak açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Bazı basın yayın kuruluşlarında yayımlanan haberlerde 'BDDK'nın Merkez Bankası'na gönderdiği yazı ile iki kurum arasında görev alanlarıyla ilgili hatırlatma yaptığı, bankacılık sektörüne yönelik düzenleme ve denetleme alanına giren hususlara dikkat çektiği ve Merkez Bankası'nın son uygulamalarından rahatsız olduğu' şeklinde gerçek dışı ifadelere yer verilmiştir. Bu tarz ifadelerin yer aldığı bir yazı bulunmamaktadır.
     Birden fazla kurumu ilgilendiren düzenlemeler Finansal İstikrar Komitesi çerçevesinde önceden görüşülmekte ve karar alınmadan önce karşılıklı görüş alışverişinde de bulunulmaktadır.
     Kurumlarımız, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarını karşılıklı anlayış ve işbirliği çerçevesinde sürdüreceklerdir.
     Kamuoyunun bilgisine sunulur."
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir