TCDD Genel Müdürlüğü: -"İnşası devam eden İZBAN'ın Cumovası-Torbalı kesiminde 6 istasyon, 9…

  • Yazı boyutu
TCDD Genel Müdürlüğü:
  -"İnşası devam eden İZBAN'ın Cumovası-Torbalı kesiminde 
  6 istasyon, 9…

TCDD Genel Müdürlüğü: -"İnşası devam eden İZBAN'ın Cumovası-Torbalı kesiminde 6 istasyon, 9 karayolu üst geçidinin temelinin atılması, ilk ray kaynağının yapılması yarın düzenlenecek törenle gerçekleştirilecek"

İnşası devam eden İZBAN'ın Cumovası-Torbalı kesiminde 6 istasyon, 9 karayolu üst geçidinin temelinin atılması, ilk ray kaynağının yapılması yarın düzenlenecek törenle gerçekleştirilecek.
     TCDD Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, yarın, inşası devam eden İZBAN'ın Cumovası-Torbalı kesiminde 6 istasyon, 9 karayolu üst geçidinin temelinin atılacağı ve ilk ray kaynağının yapılacağı belirtildi.
     Egeray Projesi çerçevesinde Aliağa-Cumaovası arasında 2010 yılı Ağustos ayından bugüne kadar yaklaşık 85 milyon yolcuya hizmet veren İZBAN hattının Cumovası'ndan Torbalı'ya kadar uzatılması çalışmalarının devam ettiğinin ifade edildiği açıklamada, bu kesimin tamamlanmasıyla 80 kilometre olan mevcut hattın 110 kilometreye çıkarılacağı ve her 3 dakikada bir tren çalışacağı bildirildi.
     Açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Egeray'ın 2. etabı olan Cumaovası-Torbalı kesiminin inşası için TCDD ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, TCDD Cumaovası-Tepeköy istasyonları arasındaki mevcut demiryolu hattına yeni 2. hat ilave etmekte, hattın alt, üst yapısını gerçekleştirmekte, hattın kesintisiz işletimini sağlayacak ihata duvarlarını yapmakta ve sinyal-elektrifikasyon ve telekomünikasyon tesislerini inşa etmektedir."
    
    
    

Bu haberi 183 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir