TCDD açıklaması: -"YHT'lerde 27 Aralık tarihindeki gecikme, Ankara-Sincan arasında trafo…

  • Yazı boyutu
TCDD açıklaması:
  -"YHT'lerde 27 Aralık tarihindeki gecikme, Ankara-Sincan 
  arasında trafo…

TCDD açıklaması: -"YHT'lerde 27 Aralık tarihindeki gecikme, Ankara-Sincan arasında trafo arızasından meydana gelmiş olup istisnai bir durumdur" -"Yüksek Hızlı Trenler istisnalar dışında planlandığı şekilde seferlerine devam etmektedir"

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nca (TCDD), Yüksek Hızlı Trenlerde (YHT) 27 Aralık'ta yaşanan gecikmenin, Ankara-Sincan arasında trafo arızasından meydana gelen istisnai bir durum olduğu belirtilerek, YHT'lerin istisnalar dışında planlandığı şekilde seferlerine devam ettiği bildirdi.
     TCDD'den yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı basın yayın organlarında, 27 Aralık'ta Yüksek Hızlı Trenlerin gecikmesi ve Elvankent Alt geçidiyle ilgili haberler yer aldığı hatırlatıldı.
     Haberlerde konu edilen gecikmenin, söz konusu tarihte Ankara-Sincan arasında trafo arızasından meydana gelen istisnai bir durum olduğu ifade edilen açıklamada, YHT'lerin istisnalar dışında planlandığı şekilde seferlerine devam ettiğinin altı çizildi.
     Açıklamada, Ankara-Eskişehir hattının, Ankara-Sincan ve Hasanbey-Eskişehir bölümünde Başkentray ve Eskişehir Gar Geçiş inşaat çalışmaları nedeniyle Ankara-Eskişehir trenlerinde ortalama 11 dakika olan gecikmelerin de planlama dahilinde olduğu belirtildi.
    
     -Elvankent'teki alt geçit-
    
     Elvankent Banliyö durağındaki alt geçitle ilgili haberlere ilişkin de alt geçidin durakla birlikte yapıldığı ve 20 yıldır hizmet verdiği hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Geçidin bin metre ötesinde ikinci bir alt geçit aktif olarak bulunmaktadır. Elvankent Alt geçidinin daha da iyileştirilmesi için devam eden çalışmalarda da hiçbir şekilde alt geçit kapatılmamış ve sürekli yaya geçişine uygun şekilde açık bırakılmıştır.
     Hangi nedenle olursa olsun, vatandaşların ihata duvarlarını aşarak demiryolu hattına girmeleri tehlikeli ve yasaktır.
     Alt geçidin kullanılır durumdayken, vatandaşların ihatalar üzerinden atlayarak alt geçidi kullanmamalarının, TCDD sanki tedbir almıyormuş gibi habere konu edilmesi gerçeği yansıtmamaktadır."
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir