TCDD açıklaması: -"Sirkeci Gar'ı kapatılmamış, aksine Sirkeci-Yedikule arasında tren seferleri…

  • Yazı boyutu
TCDD açıklaması:
  -"Sirkeci Gar'ı kapatılmamış, aksine Sirkeci-Yedikule 
  arasında tren seferleri…

TCDD açıklaması: -"Sirkeci Gar'ı kapatılmamış, aksine Sirkeci-Yedikule arasında tren seferleri artırılmıştır" -"Kazlıçeşme- Halkalı arasında 'CR3' çalışması kapsamında, çalışma süresince tren trafiğine ara verilmektedir. Zira hatta yapılan çalışma süresince tren işletilmesi mümkün değildir"

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nca (TCDD), Sirkeci Gar'ının kapatılmadığı, aksine Sirkeci-Yedikule arasında tren seferlerinin artırıldığı bildirildi.
     TCDD'den yapılan yazılı açıklamada, İstanbul banliyölerinin yüzeysel metroya dönüştürülmesi ve 3 hatta çıkarılması çalışması (MARMARAY-CR3) kapsamında Kazlıçeşme-Halkalı arasında 1 Mart 2013 tarihinden itibaren tren trafiğine ara verilmesi bahane edilerek yapılan eylem ve protestolara ilişkin haberlerin yer aldığı ifade edildi.
     Sirkeci Gar'ın kapatılmadığı, aksine Sirkeci-Yedikule arasında tren seferlerinin artırıldığı belirtilen açıklamada, Kazlıçeşme- Halkalı arasında 'CR3' çalışması kapsamında, çalışma süresince tren trafiğine ara verildiği, hatta yapılan çalışma süresince tren işletilmesinin mümkün olmadığı vurgulandı.
     Sirkeci Gar'ın kesinlikle kapatılmayacağına açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Yapılan eylem ve protestonun reel bir karşılığı olmadığı gibi mantıklı bir açıklaması da bulunmamaktadır. Ne Sirkeci Gar'a ve gar alanına, ne de TCDD'nin başka bir garına eylem ve protestolarda iddia edildiği gibi vatandaşlarımızın 'parayla' girmesi şimdi ve ileride söz konusu olmayacaktır.
     Özetle, protesto eyleminde dile getirilen iddiaların hiçbirisi gerçeği yansıtmamaktadır. Sirkeci Gar, gar olarak işlevine devam etmektedir. Tren trafiğine ara verilen Kazlıçeşme-Halkalı arasında ulaşım çalışmalar tamamlanana kadar otobüsle sağlanacaktır."
    
    

Bu haberi 242 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir