TCDD açıklaması: -"İnternetten bilet alımında ekranda görülen "bay" ve "bayan" butonu…

  • Yazı boyutu
TCDD açıklaması:
  -"İnternetten bilet alımında ekranda 
  görülen "bay" ve "bayan" butonu…

TCDD açıklaması: -"İnternetten bilet alımında ekranda görülen "bay" ve "bayan" butonu istatistiksel amaçlıdır"

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), internetten bilet alımında ekranda görülen "bay" ve "bayan" butonunun istatistiksel amaçlı olduğunu bildirdi.
     TCDD'den yapılan yazılı açıklamada, bazı gazetelerde yer alan, trenlerde internet üzerinden yer seçimiyle ilgili haberlerin incelendiği belirtildi. İnternetten bilet alımında ekranda görülen "bay" ve "bayan" butonunun sadece istatistiksel amaçlı olduğu, cinsiyet belirtmeyen her yolcunun istediği yeri tercih edebildiğinin kaydedildiği açıklamada, tekli koltukta ya da yanında bayanla seyahat etmek isteyen bayan yolcular için ayrıca bayan yeri tercih etme uygulamasının bulunduğu, uygulamanın demiryollarının işletmecilik tarihi kadar eski olduğu ifade edildi.
     Açıklamada ayrıca, benzer uygulamaların karayolu toplu taşım araçlarında da bulunduğu, internet üzerinden bilet alımı için yenilenen ve iki hafta önce devreye giren yeni ekran yüzünün deneme amaçlı olduğu belirtilerek, deneme süresi bitiminde yolcu taleplerinin de dikkate alınarak düzenlenen yeni ekran yüzlerinin uçaklardakine benzer olacağı vurgulandı.
    
    
    

Bu haberi 208 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir