TBMM KİT Komisyonu Toplantısı

  • Yazı boyutu
TBMM KİT Komisyonu Toplantısı

TPAO'nun 2010 yılı bilançosu ibra edildi

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO) 2010 yılı bütçesi, TBMM KİT Komisyonu'nda ibra edildi.
     Basına kapalı gerçekleşen ve TPAO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Uysal'ın şirketin faaliyetleri hakkında sunum yaptığı toplantının ardından TPAO'nun 2010 yılı bütçesi ibra edildi.
     Komisyon Üyesi CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, TPAO'nun faaliyetleri hakkında bilgi aldıklarını belirterek, "Birtakım sıkıntılar var. Türkiye'nin dış işleri politikasıyla örtüşen sıkıntılar var" dedi.
     Akar, toplantıda KKTC'deki petrol aramaları konusunun da gündeme geldiğini ifade ederek, şirket idarecilerine Türkiye'nin konuyla ilgili "ekonomik alan" anlaşması olup olmadığını sorduğunu ve olumsuz yanıt aldıklarını aktardı.
     Toplantıda ayrıca TSE Sojuztest Metroloji ve Kalibrasyon Limited Şirketi'nin 1 Ocak 2010-20 Temmuz 2010 tarihleri arasındaki hesapları da görüşüldü.
     Komisyon Başkanı AK Parti Bilecik Fahrettin Poyraz, şirketin 2010 yılında komisyon denetiminden çıktığını belirterek, bu anlamda şirketin son toplantısını yaptıklarını söyledi.
     Poyraz, incelenen döneme dair soruşturmaya neden olabilecek bir konuya rastlanmadığını sözlerine ekledi.
     Daha sonra şirketin, sermayesindeki yüzde 52,2 payının yüzde 3,2'sinin 20 Temmuz 2010'da TOBB'a satılmasıyla oluşan yeni durumu, komisyonun genel görüşüne sunuldu.
    
    
    


Bu haberi 224 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir