TBMM'den Microsoft Türkiye Ofisi'ne ziyaret

  • Yazı boyutu
TBMM'den Microsoft Türkiye Ofisi'ne ziyaret

TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu üyeleri, Microsoft İstanbul Ofisi'ni ziyaret etti

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar başkanlığındaki Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu üyeleri, Microsoft Türkiye İstanbul Ofisi'ni ziyaret etti.
     Türkiye'de bilişim ve internetin gençlere olumlu ve olumsuz etkisi konulu araştırma kapsamında gerçekleştirilen ziyarette konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, uygulama geliştirmeci yetiştirmek için açtıkları ''Açık Akademi Online Uygulama Geliştirme Eğitim Platformu'' hakkında bilgi verdi.
     Platform sayesinde şu ana kadar 68 binin üzerinde kayıtlı kullanıcıya ulaştıklarını belirten Özmen, 10 Ocak'ta açılan platformdan 881 kişinin mezun olduğunu ve toplamda 6 milyon 700 bin dakika eğitim verildiğini anlattı.
     Özmen, Türkiye'deki bilişim okur yazarlığının arttırılmasına yönelik çeşitli çalışmalar yürüttüklerini, bu bağlamda ''bilenler bilmeyenlere bilgisayar öğretiyor projesi'' ile binlerce kişiye bu konuda eğitim verildiğini kaydetti.
     Bu arada, şimdiye kadar 27 kurum, kuruluş ve uzman kişiyi dinlediği belirtilen komisyonun, raporunu 3 ayın sonunda TBMM Başkanlığına sunacağı ifade edildi.


Bu haberi 222 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir