TAYSAD Başkanı Dudaroğllu ;

  • Yazı boyutu
TAYSAD Başkanı Dudaroğllu ;

"Türkiye'de 14 milyon adetlik araç parkının yüzde 50'si 15 yaş ve üzerindedir. Bu fırsatların farkında olarak pozisyonlarımızı almalıyız"

Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Başkanı Mehmet Dudaroğlu, Türkiye'de 14 milyon adetlik araç parkının yüzde 50'sinin 15 yaş ve üzerinde olduğunu belirterek, bu fırsatların farkında olarak pozisyonlarımızı almalıyız" dedi.
     Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamaya göre, TAYSAD, satış, satış sonrası hizmetler, servis, yedek parça ve yenileme alanında faaliyet gösteren paydaşlarıyla otomotiv endüstrisinin geleceğini ele almak amacıyla "III. After Market Konferansı"nı düzenledi.
     Konferansta Türk otomotiv endüstrisinin Avrupa ve dünyadaki konumunu anlatan TAYSAD Başkanı Dudaroğlu, "Güçlü Marka Güçlü Sanayi" sloganıyla yan sanayi olarak hedeflerini büyütmek istediklerini belirterek, şu ifadelere yer verdi:
     "TAYSAD üyeleri, 11 milyar dolar toplam ciro 5 milyar dolarlık ihracat ve 100 bin kişilik istihdamla otomotiv endüstrisinin önemli bir paydaşıdır. Küresel marka imajımıza yatırım yapmalı ve küresel pazarlardaki after-market iş potansiyelimizi artırmalıyız. Bununla birlikte bağımsız yenileme pazarı için Türkiye'de iyi fırsatlar olduğunu görüyoruz. Türkiye'de 14 milyon adetlik araç parkının yüzde 50'si 15 yaş ve üzerindedir. Bu fırsatların farkında olarak pozisyonlarımızı almalıyız."
     KPMG Türkiye kurucu ortaklarından ve otomotiv Sektör Başkanı Ergün Kış da 2016 yılına yönelik araştırmalarında bu dönemden sonra otomobillerin kendi arasında konuşabileceğini, servisle otomobil arasında iletişim kurulup aracın servise çağrılabileceğini veya uygun olması halinde kendi kendini tamir edebilecek seviyeye gelebileceğini belirterek, "2016 yılında dünyada araç üretimi 100 milyonu aşacak. Özellikle Brezilya, Rusya Hindistan ve Çin'in yer aldığı BRIC ülkeleri, Avrupa'ya açılmak için en uygun lokasyonun yüzde 81 oranında Türkiye üzerinden gerçekleştirilebilecek. Türkiye'nin ve sektörün buna göre pozisyon alması gerek" diye konuştu.
    
    
    


Bu haberi 223 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir