TAV, yeni kartı "Passport Editon"ı tanıttı -TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Bildiricioğlu:…

  • Yazı boyutu
TAV, yeni kartı "Passport Editon"ı tanıttı
     -TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Bildiricioğlu:…

TAV, yeni kartı "Passport Editon"ı tanıttı -TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Bildiricioğlu: -"Tüm birikimimizi barındıran ve kısıtlı sayıda üyenin yararlanabileceği TAV Passport Edition Kart'la sınırsız hizmeti sınırlı sayıda üyemize sunmaya başladık"

TAV Havalimanları'nın iştiraki TAV İşletme Hizmetleri, havalimanında her aşamada hız, konfor ve ayrıcalık sağlayan ve sadece 1.000 kişinin üye olabileceği TAV Passport Edition Kart ile sık seyahat eden yolcuları hedefliyor.
     TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Eda Bildiricioğlu, TAV Passport Edition Kart'ın tanıtım toplantısında, havayolu seyahatini karada ayrıcalıklı hale getirmek üzere 2001 yılında CIP Servisi'ni kurduklarını anlatarak, özellikle sık seyahat eden misafirlerinin havalimanında hız ve konfor talebine cevap verdikleri bu hizmetin yoğun ilgi gördüğünü söyledi.
     Bu ilginin de kendilerini hizmetlerini yıllık bir üyelik paketi içinde sunmaya yönelttiğini ve TAV Passport Kart'ı çıkardıklarını ifade eden Bildiricioğlu, bu programda yüzde 90'ın üzerinde müşteri memnuniyeti elde ettiklerini, 2,5 yıldır üyeliğini yenileyen üye oranının yüzde 80 olduğunu dile getirdi.
     Bildiricioğlu, "TAV Passport, gerçekleştirdiğimiz işbirlikleriyle çok sayıda ülkede hizmet veren küresel bir marka haline geldi. Şimdi, tüm birikimimizi barındıran ve kısıtlı sayıda üyenin yararlanabileceği TAV Passport Edition Kart'la sınırsız hizmeti sınırlı sayıda üyemize sunmaya başladık" dedi.
     TAV Passport Kart'ta şu an 10 bin 500 civarında üyeleri bulunduğunu, bu sayıyı 13 bin 500'de tutmayı planladıklarını belirten Bildiricioğlu, TAV Passport Edition Kart'ın üye sayısının ise 1.000 olarak sınırladıklarının bilgisini verdi.
     Ocak ayı sonundan bugüne kadar 100 adet Passport Edition Kart satıldığını ve yıl sonuna kadar da tüm kartların satılmış olacağını ifade eden Bildiricioğlu, "Konfor, hız ve ayrıcalıkları üyelerimize vadettiğimiz şekilde ve aynı kalitede sunabilmek adına bu rakamı belirmek durumunda kaldık. Bu rakamın üstüne çıkıldığında vadettiklerimizden ödün vermek durumunda kalmamız gerekiyor ve bu ödünü de vermek istemiyoruz" diye konuştu.
    
     -Yıllık kart ücreti 1.200 avro-
    
     TAV Passport Edition Kart'a yıllık 1.200 avro karşılığında sahip olunabileceğini bildiren Bildiricioğlu, kartın sunduğu ayrıcalıklara ilişkin "TAV Passport Edition Kart, havalimanlarındaki pasaport ve güvenlik noktalarından hızlı geçiş imkanı, sınırsız ve ücretsiz havalimanı transferi, otopark ve vale hizmeti, yurt içi ve yurt dışındaki özel yolcu salonlarına giriş, uçuş kapılarına ring aracıyla ulaşım, havalimanında özel asistanlık hizmetleri ve duty-free mağazalarında özel indirimlere kadar daha birçok ayrıcalığı barındırıyor. Üyeler bu hizmetlerden beraberlerindeki bir yetişkin ve çocuklarıyla faydalanabiliyor" diye konuştu.
     Yurtdışında bazı hizmetlerde benzerlikler olsa da genel olarak TAV Passport Edition Kart'ın bu hizmetlerinin tamamını sunan başka bir kart olmadığını dile getiren Bildiricioğlu, Passport Kart sahiplerinin bu kartları için ödedikleri ücret 1.200 avrodan düşülerek Passport Edition Karta geçebileceklerini ifade etti.
    
     -"Passport Kart, TAV İşletme Hizmetleri'nin cirosunun yüzde 15'ini oluşturuyor"-
    
     Bildiricioğlu, TAV Passport Kart'ın TAV İşletme Hizmetleri'nin cirosunun yaklaşık yüzde 15'ini oluşturduğunu, kart satışlarındaki hedeflere paralel olarak bu oranda yüzde 30 civarında artış olacağını kaydetti.
     TAV Passport Edition Kart'ın öncüsü TAV Passport Kartın üye profiline de değinen Bildiricioğlu, üyelerinin çoğunun üst gelir grubundan, erkek ve 30-55 yaş aralığında olduğunu, yılda ortalama 15 kez hava yoluyla seyahat ettiklerini ve yüzde 15'inin yurt dışında yaşadığını söyledi.
     Geçen yıl 12'si Türkiye'de olmak üzere dünya genelinde işlettikleri 37 havalimanında 200 milyon yolcuya ulaştıklarını aktaran Bildiricioğlu, işletme hizmetlerinin toplam 345 personeli bulunduğunu ve bunların yaş ortalamasının 31 olduğunu ifade etti.
     Bildiricioğlu, operasyon personelin yaş ortalamasının ise 27 seviyesinde bulunduğunu, çalışanlarının yüzde 62'sinin kadın, yüzde 38'inin erkek olduğunu da dile getirdi.
     Bildiricioğlu, İstanbul'a 3. havalimanına ilişkin bir soru üzerine, "Dünyada 37 havalimanına ulaştık. İstanbul'da yapılacak 3. havalimanın olmasını da çok istiyoruz. Şartnamemizi aldık, çalışıyoruz. Olmadığı takdirde diğer havalimanlarında yolcuların ihtiyaçlarına yönelik farklı kapsamında hizmetler sunmayı hedefliyoruz. Sonuçta 200 milyon yolcudan bahsediyoruz. İleride bu 37 havalimanını yaymayı düşünüyoruz. O yüzden B planında da hizmetin kapsamını farklılaştırıp diğer havalimanlarına ağırlık vermeyi, oralarda cirolarımızı korumayı hatta daha üstlere çıkarmayı hedefliyoruz" yanıtını verdi.
    
     -Bankalar ve GSM şirketleri ile işbirliği-
    
     TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ali Bora İşbulan ise, bir soru üzerine, üye sınırlaması sebebiyle TAV Passport Kart ve TAV Passport Edition Kart özelinde bir banka ortak bir program yapmanın mümkün olmadığını, ancak bankalarla farklı kapsamlarda çıkarmayı planladıkları kartları olduğunu söyledi.
     İşbulan, "Bir banka ile üzerinde çalıştığımız projemiz var. Ama içerisinde Passport Kart ve Passport Edition Kart ile çakışan çok fazla hizmet türü yok. Bankaların müşteri profiline ya da Türkiye'ye gelen yabancılara uygun olarak sunulacak hizmetleri kapsayan bir kart çalışmamız var. Ayrıca GSM şirketleri ile de ortak projeler üretme konusunda çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 220 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir