TAV, Tiflis Havalimanı'ndaki pist inşası anlaşmasını sona erdirdi

  • Yazı boyutu
TAV, Tiflis Havalimanı'ndaki pist inşası anlaşmasını sona erdirdi

TAV, Tiflis Havalimanı'ndaki pist inşası anlaşmasını sona erdirdi

TAV Havalimanları Holding AŞ'in Tiflis Uluslararası Havalimanı'nda yeni yapılacağı pist inşası anlaşması yerel idare ile karşılıklı olarak mutabakata varılarak sona erdirildi.
     TAV Havalimanları Holding AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında, 24 Ağustos 2012 tarihinde TAV Havalimanları Holding'in yüzde 76 oranında paya sahip olduğu TAV Urban Georgia LLC tarafından işletilen Tiflis Uluslararası Havalimanı'nda mevcut bulunan iki paralel pistten, halihazırda kullanımda olmayan pistin yeniden inşası konusunda yerel idare United Airport Georgia (yerel idare) ile anlaşma imzalandığı ve bu anlaşma uyarınca yapımı yeniden gerçekleşecek pist için yapılacak yaklaşık 65 milyon dolarlık yatırım karşılığında TAV Urban Georgia'nın Şubat 2027'ye kadar olan işletme süresinin, Yap-İşlet-Devret sözleşmesi kapsamında 10 yıl 9 ay süreyle, 8 Kasım 2037'ye kadar uzaması konusunda tarafların anlaşmaya (anlaşma) vardığı duyurulduğu anımsatıldı.
     Açıklamada şunlar kaydedildi:
     "Gürcistan'da 2012 yılı ekim başında yapılan seçimle iktidara gelen yeni hükümet tarafından alınan kararname ile pist inşaatının yerel idare tarafından ifa edilmesine, inşaat ile ilgili finansmanın Gürcistan Finans Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı desteği ile bizzat hükümet tarafından yerine getirilmesine ve TAV Urban Georgia ile önceki hükümet döneminde 2012 yılı ağustos ayında imzalanan söz konusu anlaşmanın şartları taraflarca karşılıklı olarak mutabakata varılmak suretiyle sona erdirilmesine karar verildiği bildirilmiştir. TAV Urban Georgia'nın Yap-İşlet-Devret sözleşmesi gereğince işletme hakkı aynen devam etmekte olup, şubat 2027'ye kadar sürecektir."
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir