TAV'ın Kurumsal Yönetim notu 9,24 olarak açıklandı -TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani…

  • Yazı boyutu
TAV'ın Kurumsal Yönetim notu 9,24 olarak açıklandı
     -TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani…

TAV'ın Kurumsal Yönetim notu 9,24 olarak açıklandı -TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener: -"TAV Havalimanları'nın kurumsal yönetim ilkelerine gösterdiği yaklaşım, uyulması gereken bir zorunluluktan öte, sahiplenilmesi ve özümsenmesi gereken bir değerler bütünü olarak kurum kültürümüzde yer alıyor"

TAV Havalimanları'nın geçen yıl 10 üzerinden 9,09 olan kurumsal yönetim notu bu yıl 9,24 olarak açıklandı.
     Şirket açıklamasına göre, bağımsız kurumsal derecelendirme şirketlerinden ISS Corporate Services, TAV limanları için kurumsal yönetim derecelendirme notunu, Türkiye'de halihazırda en yüksek seviye olan 9,24'e çıkardı.
     TAV Havalimanları Holding tahsis edilen bu not ile birlikte, 40'a yakın şirketin yer aldığı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (IMKB) Kurumsal Yönetim Endeksi'nde zirveye yükseldi.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, geçen yıl tahsis edilen kurumsal yönetim notunun bu yıl önemli oranda artırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek TAV Havalimanları'nın kurumsal yönetim ilkelerine gösterdiği yaklaşımın, uyulması gereken bir zorunluluktan öte, sahiplenilmesi ve özümsenmesi gereken bir değerler bütünü olarak kurum kültürlerinde yer aldığını kaydetti.
     Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yeniden düzenlenerek yürürlüğe giren kurumsal yönetim ilkelerinin, şirketlerin şeffaflık ve hesap verilebilirlik anlamındaki uygulamalarını bir adım öteye taşıdığını ifade eden Şener, şöyle devam etti:
     "TAV Havalimanları olarak geçtiğimiz yıllarda elde ettiğimiz yüksek derecelendirme notlarını, bu yıl yeni ilkelerle birlikte daha da yukarı taşıyabilmedeki başarımız, şirketimizin dinamik ve yenilikçi yapısının bir göstergesidir. 3 kıtada, binlerce çalışanı ile birlikte uluslararası projelere imza atan TAV Havalimanları'nın, kurumsal yönetim alanında gösterdiği bu denli yoğun çaba, tüm paydaşlarımıza ve menfaat sahiplerine duyduğu saygısının bir ifadesidir."
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir